LN: Druga pobeda Gibraltara, remi u Toršavnu

REUTERS/Jon Nazca

Fudbalska reprezentacija Gibraltara ostvarila je i drugu pobedu grupi dva divizije D Lige nacija i nastavak takmičenja dočekuje sa maksimalnih šest bodova.

Gibraltar je slavio na gostovanju u Lihtenštajnu 1:0, a trijumf jednoj od najmlađih državnih selekcija u Evropi doneo je igrač Linkolna Tjar De Bar u 10. minutu .

Lihtenštajn je imao više od igre (59-41 odsto posed lopte), osam šuteva više od rivala (17-9) i duplo više udaraca u okvir gola (6-3), ali je mreža gostiju mirovala.

Gibraltar 14. novembra gostuje San Marinu, koji nema nijedan bod posle dva meča, dok će Lihtenštajn ugostiti San Marino za tri dana.

Farska Ostrva i Letonija u grupi jedan odigrali su nerešeno u Toršavnu – 1:1.

Gosti su poveli u 25. minutu pogotkom Janisa Ikaunieksa, a tri minuta kasnije izjednačio je Odmar Faero.

Farani su lideri sa sedam bodova iz tri utakmice, dok je Letonija zabeležila i treći remi.