LN: Svetski i evropski prvak remizirali bez golova

Octavio Passos/Getty Images

Nedelja je donela tri okršaja u Ligi A u okviru Lige nacija – Danska je bila ubedljiva na gostovanju na Islandu, Poljska i Italija su remizirale bez golova, a u duelu aktuelnog svetskog prvaka Francuske i evropskog šampiona Portugala takođe nije bilo golova.

Francuska je na „Sen Deniju“ dočekala Portugaliju, ali u izjednačenom i ne preterano uzbudljivom meču nije bilo golova. Posle podele bodova oba tima su izjednačena na čelu tabele grupe 3 sa po 7 bodova iz tri kola, Hrvatska ima tri, a Švedska nije osvojila nijedan.

Portugalci ipak zauzimaju čelo zbog većeg broja postignutih golova, a u narednom kolu Portugal dočekuje Švedski, dok će Francuska gostovati Hrvatskoj 14. oktobra.

Golova nije bilo ni u okršaju Poljske i Italije u Gdanjsku. Reprezentacija Roberta Manćinija imala je više prilike i veći posed lopte, ali nisu uspeli da savladaju Fabijanskog.

Situacija u grupi 1 prilično je neizvesna posle tri kola – Italija je prva sa pet bodova, Holandija ima četiri, baš kao i Poljska, a BiH je u najlošijoj poziciji sa dva osvojena boda. U narednom kolu igraće Italija i Holandija na Apeninskom poluostrvu, dok će Bosna gostovati Poljskoj.

Golove su jedini postigli Danci, i to na gostovanju u Rejkjaviku pošto su savladali Island rezultatom 3:0 (1:0). Danci su poveli u 45. minutu autogolom Sigurjonsona u 45. minutu, a već je početkom nastavka bilo 2:0 kada je Kristijan Eriksen posle munjevite kontre zatresao mrežu Haldorsona.

Konačnih 3:0 postavio je Robert Skov u 61. minutu.

Bila je to prva pobeda za Dansku u grupi 2 i ona sada ima četiri boda, tri manje od vodeće Engleske, a dva manje od Belgije. Island nije osvojio nijedan bod uz gol-razliku 1-9.

Ranije u nedelju u Ligi A Hrvatska je bila bolja od Švedske, a BiH je remizirala sa Holandijom u Zenici.

Takođe, Engleska je posle preokreta na Vembliju nanela poraz Belgiji.