Luksemburg šokirao Crnu Goru u Podgorici

Fudbaleri Crne Gore poraženi su na svom terenu u Podgorici od Luksemburga sa 2:1, pa ih u preostala dva kola C divizije Lige nacija očekuje velika borba za ostvarenje cilja, odnosno plasman u viši rang takmičenja.

Ono što ne ide na ruku izabranicima Faruka Hadćibegića je činjenica da ne drže sudbinu u svojim rukama, jer je Luksemburg bolji u međusobnim duelima. Luksemburg do kraja takmičenja u C diviziji Lige nacija gostuje Kipru, a na svom terenu čeka Azerbejdžan. Crna Gora gostuje Azerbejdžanu, a na svom terenu čeka Kipar. Ovi mečevi su na programu sredinom novembra.

Luksemburg je na početku meča bio za nijansu bolji rival. Dobru priliku je imao Edvin Martović ali je iz povoljne pozicije šutirao preko gola. Nedugo zatim sa distance je udarac isprobao i Danel Sinani, ali je Milan Mijatović lako neutralisao ovaj pokušaj.

Probudila se i Crna Gora sredinom prvog poluvremena, ali je Sead Hakšabanović iz solidne situacije šutirao pored gola. Nedugo zatim Crna Gora je povela sa 1:0, a treći gol u nizu je postigao Igor Ivanović, momak koji je debitovao u prijateljskom meču protiv Letonije, zatresao mrežu za 1:1, a seriju nastavio protiv Azerbejdžana i Luksemburga. Asistent je bio Stevan Jovetić.

Slavlje navijača Crne Gore nije dugo trajalo. Samo par minuta posle gola Ivanovića, na semaforu je pisalo 1:1. Strelac je na asistenciju Mika Pinta i smušene reakcije defanzivne linije Crne Gore, bio već pomenuti Muratović.

Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme, a velika borba je nastavljena i u drugom poluvremenu. Uglavnom se vodila borba na sredini terena, ali je evidentno bilo da obe selekcije žele pobedu.

Posle desetak minuta igre u nastavku, sjajnu priliku je imao Igor Ivanović, ali je šutirao preko gola. Nedugo zatim, bolje je mogao i Stevan Jovetić ali nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo, pa je ona postala lak plen za golmana Morisa.

Uzvratio je Luksemburg, a Danel Sinani je sa ivice kaznenog prostora, iz slobodnog udarca, šutirao tik pored gola. Ponovo je Sinani imao dobro priliku, nekoliko minuta kasnije, ali je ponovo šutirao pored gola.

U samoj završnici Crne Gore je izvršila veliki pritisak, imala je tri odlične prilike za postizanje gola, ali ne i sreće da se mreža zatrese. Kazna je stigla u 86. minutu kada je Danel Sinani postigao sjajan gol za konačnih 2:1.

Zbog međusobnog sukoba na kraju meča, crvene kartone su dobili Marko Janković i Marko Simić, odnosno Vinsent Tili.

U drugom meču grupe Azerbejdžan i Kipar su odigrali meč bez golova.

Takmičenje se nastavlja 14. novembra, a u petom kolu, snage će odmeriti Azerbejdžan i Crna Gora, odnosno Kipar i Luksemburg.

Tabela: Crna Gora 9, Luksemburg 9, Azerbejdžan 4, Kipar 1.