Leva srušio desetkovane Zmajeve, remi Azura i Lala

REUTERS/Kacper Pempel

Fudbaleri Poljske ubedljivo su pobedili Bosnu i Hercegovinu na svom terenu u četvrtom kolu A1 grupe Lige nacija rezultatom 3:0.

Meč u Vroclavu krenuo je nizbrdo za BiH već u 15. minutu. Tada je Anel Ahmedhodžić dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Robertom Levandovskim, koji je u nastavku dominirao sa dva gola i asistencijom.

Domaći su brojčanu nadmoć umešno iskoristili i već do poluvremena stekli dva gola prednosti.

Levandovski je u 40. minutu doveo Poljake do prednosti, da bi na 2:0 povisio Karol Lineti u 45+1. na asistenciju Levandovskog.

Raspoloženi napadač Bajerna krunisao je sjajnu partiju novim pogotkom u 52. minutu i time postavio konačan rezultat.

Poljska je lider grupe A1 sa sedam bodova. BiH je poslednja sa dva.

U okviru iste grupe, Italija i Holandija su remizirale u Bergamu 1:1.

Azuri su poveli golom Lorenca Pelegrinija u 16. minutu, da bi Lalama bod doneo Doni van de Bek u 25.

Praktično sve zanimljive situacije na meču viđene su u prvom poluvremenu.

U finišu tog dela, Italija je mogla do nove prednosti, ali je njegov udarac zaustavio Jasper Silesen.

U drugih 45 minuta, domaći su imali nešto veći posed, a gosti konkretnije napadali, međutim, promene rezultata nije bilo.

Tim Roberta Mančinija drugi je na tabeli sa šest bodova. Ekipa Franka de Bura, koji je zabeležio i drugi remi otkako je seo na klupu, zauzima treće mesto uz bod manje.

U petoj rundi, Italija dočekuje Poljsku, a Holandija Bosnu i Hercegovinu.