Danci slavili na Vembliju, Lukaku pokorio Island

Pool, Getty Images

Fudbaleri Danske savladali su Englesku na Vembliju u četvrtom kolu A2 grupe Lige nacija rezultatom 1:0.

Danci su do iznenađenja na Ostrvu stigli golom Kristijana Eriksena iz penala u 35. minutu, koji je time na sjajan način proslavio 100. meč za državni tim.

Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Kajla Vokera nad Tomasom Dilejnijem.

Iako su gosti do odlučujućeg pogotka stigli tada, može se reći da je ključan momenat viđen tri minuta ranije. Hari Megvajer je napravio nesmotren prekršaj na sredini terena, zaradio drugi žuti karton i ostavio Engleze sa desetoricom na terenu.

Brojčano inferiorna ekipa Gareta Sautgejta pokušavala je da izbegne poraz u nastavku, ali u tome nije uspela.

Najbolju šansu za to propustio je Mejson Maunt u 66. minutu, kada je Kasper Šmajhel sjajno zaustavio njegov udarac.

Danska i Engleska imaju po sedam bodova i nalaze se na drugoj i trećoj poziciji.

Lider grupe 2 je selekcija Belgije, koja je sa 2:1 savladala Island na gostovanju i došla do devet poena.

Svi pogoci viđeni su u prvom poluvremenu, a oba za goste dao je Romelu Lukaku.

Napadač Intera doveo je Crvene đavole do vođstva u devetom minutu, da bi Islanđani u 17. poravnali preko Saevarsona. Konačan rezultat postavio je Lukaku iz jedanaesterca u 38. minutu.

Islanđani su poslednji u grupi bez bodova.

U petoj rundi sastaju se Belgija – Engleska i Danska – Island.