Rekorder Ramos se brukao, Moreno spasio Furiju

Reuters, XXSTRINGERXX xxxxx

U Grupi 4 Lige A Lige nacija Nemačka je posle preokreta savladala Ukrajinu 3:1 i uspela da preotme lidersku poziciju od Španije, koja je odigrala samo 1:1 u Švajcarskoj.

Serhio Ramos bio je predodređen da ove večeri bude centralna ličnost na Sent Jakobu u Bazelu. Onog trenutka kada je izašao na teren postao je evropski rekorder po broju reprezentativnih utakmica i pretekao je Đanluiđija Bufona. Meč sa Švajcarskom bio mu je 177. u dresu sa državnim grbom i sigurno će ga dugo pamtiti. Proročanstvo se ispunilo, bio je centralna ličnost, ali sigurno ne bi voleo nikada više da mu se ponovi ovakva utakmica. Kod rezultata 1:0 za Švajcarsku (Frojler u 26. minutu) Ramos je imao dva puta priliku da sa bele tačke anulira tu prednost i oba puta nije uspeo. Tačnije, šutirao je ispod svojih standarda, a Zomer mu oba puta odbranio. Španija je ipak izbegla poraz, pošto je Đerar Moreno postigao izjednačujući gol u 89. minutu.

Međutim, taj bod Furiji nije ništa značio, jer je svejedno prepustila prvu poziciju Nemačkoj, koja je na kraju opravdala ulogu favorita protiv Ukrajine. Iako je zemlja sa istoka Evrope povela u Lajpcigu preko Jaremčuka u 12. minutu. Ipak, Sane u 23. i Verner 10 minuta kasnije Pancerima su doneli vođstvo do poluvremena, a Verner je drugim pogotkom u 64. minutu overio trijumf Nemačke.

Nemci su sada prvi na tabeli sa devet bodova, imaju bod više od Španije i u poslednjem kolu u utorak gostuju Španiji u direktnoj borbi za plasman na završni turnir. Švajcarska je bodom uspela da ostane u životu, jer ima tri boda, isto toliko manje od Ukrajine, ali u utorak je dočekuje i pobedom 1:0, 2:1 ili od dva gola razlike, obezbediće opstanak u elitnoj diviziji.