Remi Orlova, ispadanje u C diviziju na vidiku!

Laszlo Szirtesi/Getty Images

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Mađarskom u Budimpešti u petom kolu B3 grupe Lige nacija rezultatom 1:1 i time sveli šanse za opstanak u B diviziji na minimum.

Uoči poslednje runde i meča sa Rusijom u Beogradu (sreda, 20:45), Orlovi su poslednji u grupi sa tri boda. Da bi izbegli povratak u treći rang takmičenja, neophodan im je trijumf u tom duelu i pobeda Mađarske nad Turskom.

Srbija ni u petoj utakmici nije uspela da zabeleži pobedu, što dovoljno govori o celokupnom izdanju u ovom ciklusu Lige nacija.

Iako nije briljirao na Puškaš areni, srpski tim je prvi stigao do vođstva preko Nemanje Radonjića u 17. minutu.

Do poluvremena je domaći sastav, ipak, uspeo da kruniše bolju igru i poravna rezultat. Strelac je bio Zolt Kalmar u 39, kada je postavljen i konačan rezultat.

Poput duela sa Škotskom u četvrtak, u kojem je propustila šansu da se plasira na Evropsko prvenstvo, i sada je Srbija veoma sporo krenula i u prvih 15 minuta nije uputila šut ka golu rivala.

Mađari su imali inicijativu od starta i znatno veći posed, dok su Orlovi svoju šansu vrebali iz kontra-napada.

Jedna takva akcija bila je dovoljna da srpski tim dođe do vođstva. Luka Jović je glavom uposlio u prostor Nemanju Radonjića, koji je na levoj strani pretrčao rivala, ušao u šesnaesterac i posle odličnog driblinga pogodio pored istrčalog golmana Dibuša.

Ekipa koju je na ovoj utakmici predvodio Aleksandar Janković (Ljubiša Tumbaković suspendovan) iz prvog šuta došla je do vođstva, ali prednost nije iskoristila da u nastavku zaigra odlučnije i uspostavi kontrolu.

Domaćin je i dalje bio konkretniji, najveći deo vremena igralo se na polovini Srbije, koja nije uspevala da organizuje igru iz poslednje linije.

Posebno raspoložen kod Mađara bio je Dominik Soboslaji. Talentovani vezista Salcburga nekoliko puta je pretio udarcima sa distance, ali su Orlovi čuvali vođstvo do finiša poluvremena.

Tada je viđena akcija kao sa malog fudbala pred šesnaestercem Srbije – Zolt Kalmar je odigrao dupli pas sa Nemanjom Nikolićem posle kojeg je ispala kompletna odbrana i egzekucija je bila rutinska.

Od starta drugog dela, Orlovi su zaigrali rešenije, izašli visoko na polovinu rivala i kroz pas igru pokušavali da dođu do šanse.

Ipak, kreativnost u završnici nije bila na nivou, pa su do finiša utakmice jedine kakve-takve šanse viđene kod pokušaja Radonjića.

Prvi je bio glavom, posle centaršuta Lazovića sa desne strane, a drugi kao plod solo akcije. Ušao je krilni igrač u sredinu i šutirao sa dvadesetak metara, međutim, lopta je otišla pored gola.

Ni Mađarska, u međuvremenu, nije stvarala opasno pretila. U odnosu na prvih 45 minuta, znatno rezervisanije su domaći igrali u nastavku, te je golman Dmitrović većim delom drugog poluvremena bio besposlen.

Najbolje prilike u drugom poluvremenu propustio je Luka Jović u poslednjih desetak minuta.

U 81. minutu je napadač madridskog Reala iz okreta gađao dalji ugao, ali je lopta prohujala pored desne stative, dok je 87. golman Dibuš izašao kao pobednik i sprečio promenu rezultata.

Mađarska u poslednju rundu ulazi kao drugoplasirana, uz osam osvojenih bodova, koliko ima i lider Rusija. Turska je treća sa šest. Srbiji pripada začelje sa tri poena.

Tok meča iz Budimpešte mogli ste da pratite uživo uz naš sajt.

Sastavi:

Srbija (3-4-2-1): Dmitrović – Milenković, Spajić, Gudelj – Lazović, Maksimović, Lukić, Ristić – Tadić, Radonjić – Jović.

Mađarska (3-4-2-1): Dibuš – Botka, Lang, Kečkeš – Bese, Kalmar, Siger, A. Nađ – Soboslaj, Holender – Nikolić.

Utakmica je počela!

4′ – Sporiji ritam meča, igra se odvija između dva šesnaesterca i u uvodnim minutima nije bilo udaraca ka golu.

7′ – Dobra akcija Srbije po desnoj strani. Lazović je centrirao ka Joviću, koji nije uspeo da prihvati loptu na desetak metara.

11′ – Srbija je preuzela blagu inicijativu, ali ne uspeva da stvori bilo kakvu šansu.

13‘ – Mađarska je zapretila u kontra-napadu. Soboslaji je povukao loptu, ušao u sredinu i šutirao. Od svega samo korner za domaćina.

14′ – Već u sledećem napadu pokušao je Nikolić, lopta je otišla preko prečke.

15′ – U prvoj trećini poluvremena, Orlovi nijednom nisu šutnuli ka golu protivnika.

17′ – Gooool! Srbija vodi sa 1:0, strelac je Nemanja Radonjić! Jović je na levoj strani glavom spustio loptu krilnom igraču Marseja, koji je pretrčao jednog rivala, predriblao drugog i pogodio mrežu pored istrčalog golmana Dibuša.

22′ – Soboslaji je šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, Dmitrović nije imao problema da uhvati loptu.

24′ – Nastavili su Mađari sa inicijativom. Holender je probio po levoj strani i poslao oštru loptu u sredinu, gde je Spajić dobro reagovao.

27′ – Mogao je Jović do pogotka, posle dodavanja Tadića, ali je dao prejak for u šesnaestercu i dozvolio Dibušu da dođe do lopte pre njega.

30′ – Prvi žuti karton na meču dobio je Maksimović zbog igranja rukom prilikom šuta Kalmara. Dosuđen je slobodni udarac Mađarima na 20 metara od gola.

31′ – Dobro je Soboslaji šutirao, lopta se kroz zid odbila u korner.

33′ – Ponovo je zapretio raspoloženo Soboslaji. Probao je sa 17 metara blizu stative, posle greške Orlova u organizaciji napada.

35′ – Snažan šut Lukića sa 20 metara završio je pored gola.

39′ – Gol! Mađarska je izejdnačila preko Zolta Kalmara! Posle duplog pasa sa Nemanjom Nikolićem na 20 metara ispala je cela odbrana Srbije, Kalmar je izbio sam pred Dmitrovića i rutinski pogodio levi ugao.

45′ – Mogla je Srbija brzo da vrati prednost. Tadić je iz peterca vratio loptu na penal, ona je na kraju došla do Radonjića, koji je gađao pored stative.

Poluvreme: Mađarska – Srbija 1:1

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Nema promena u timovima.

47′ – Saša Lukić je dobio žuti karton zbog oštrog udarca protivnika.

52′ – Dobra akcija Srbije pon desnoj strani. Lazović je centrirao, Radonjić pokušao glavom sa 10 metara, na kraju samo korner.

57′ – Prva promena u srpskom timu. Umesto Darka Lazovića na terenu je Mijat Gaćinović.

59′ – Opasna prilika za Mađare. Nego je probio po levoj strani i ušao u petarac, odakle je poslao povratnu. Dmitrović je nogom intervenisao i izbacio loptu u korner.

62′ – Dvostruka promena u timu Orlova. Marko Grujić i Filip Mladenović ušli su umesto Nemanje Maksimovića i Mihaila Ristića.

65′ – Imali su Mađari kontra-napad, posle greške Srbije na sredini terena, ali je Milenković uspeo da spreči opasniju priliku.

70′ – Usledio je period sporog ritma i nesadržajne igre u kojoj ni jedni ni drugi nisu kreirali konretnu akciju.

72′ – Prodor Radonjića po levoj strani i šut sa dvadesetak metara završio je pored stative.

76′ – Domaćin je tražio penal, pošto je Kalmar pao u šesnaestercu, ali je igra nastavljena.

79′ – Još jedna dvostruka promena u srpskom timu. Dušan Vlahović i Sergej Milinković-Savić ušli su umesto Nemanje Radonjića i Dušana Tadića.

80′ – Najbolja šansa za Srbiju u drugom poluvremenu. Lukić je u uposlio Jovića, a ovaj šutirao iz okreta blizu desne stative.

85′ – Srbija u finišu utakmice igra konkretnije, pokušava da dođe do gola, ali odbrana domaćih odoleva.

87′ – Dobra šansa za Jovića. SMS ga je proigrao dugom loptom u petercu, probao je srpski napadač da samo okrzne loptu i sprovede je u mrežu, ali je Dibuš bio dobro postavljen.

90′ – Bila je to ujedno i poslednja zanimljiva situacija na meču.

Kraj: Mađarska – Srbija 1:1.