LN: Turci naneli prvi poraz Rusima

Print screen/SK

U grupi B3 Lige Nacija u kojoj se nalazi i Srbije, selekcija Turske je u petom kolu nanela prvi poraz Rusiji (3:2).

Rusi su poveli već u 11. minutu preo Denisa Čeriševa, ali su u 24. minutu ostali sa desetoricom kada je crveni karton dobio Andrej Semenov.

Domaćinu nije trebalo mnogo vremena da iskoristi brojčanu prednost na terenu, već do kraja poluvremena vodili su pogocima Kenana Keramana i Čengiza Undera.

Čenk Tosun je sa penala povisio na 3:1 u 52. minutu, da bi Kuzjaev pet minuta kasnije postigao samo utešan gol za Ruse.

U grupi B4, Finska je stigla do četvrte pobede savladavšu u gostima Bugarsku sa 2:1. Temu Puki i Robin Lod bili su strelci za Fince, jedini gol za Bugare dao je Dimitar Ilijev iz penala.

Vels ipak ostaje lider u grupi, pošto je savladao Irsku sa 1:0 golom Dejvida Bruksa.