Iličić u 90+3 doveo Sloveniju na korak do B lige!

REUTERS/Srdjan Zivulovic

Fudbalska reprezentacija Slovenije pobedom protiv selekcije FS Kosova rezultatom 2:1 na korak se približila plasmanu u B diviziju Lige nacija.

Ekipa selektora Matjaža Keka je sa 13 bodova lider grupe 3 divizije C sa dva boda više od Grčke i u poslednjem kolu u Atini (18.11) biće im dovoljan bod da obezbede vizu za B ligu.

U isto vreme selekcija FS Kosova (2 boda) će na svom terenu protiv Moldavije (1) igrati za opstanak u C diviziji.

Sva tri gola na stadionu Stižice u Ljubljani viđena su u drugom poluvremenu. Gosti su poveli u 58. minutu pogotkom Vedada Murićija, Jasmin Kurtić je izjednačio pet minuta kasnije, a iskusni Josip Iličić u trećem minutu nadonkade postavio konačnih 2:1.

Grčka je u gostima savladala Moldaviju 2:0 golovima Fortunisa u 32. i Bakasetasa u 41. minutu.

Selekcija Austrije je u grupi 1 divizije B posle preokreta u Beču bila bolja od Severne Irske 2:1.

Gosti su poveli u 75. minutu golom Megenisa, a važna tri boda Austrijancima obezbedili su Šaun u 81. i Grbić u 87. minutu na asistenciju Arnautovića.

Austrija ima 12 bodova i u poslednjem kolu trebalo je da se sastane sa Norveškom, koja ima tri manje i meč manje, ali je taj duel odložen zbog zaraženih igrača u skandinavskom timu.

Severna Irska u sredu dočekuje Rumuniju i ukoliko pobedi sačuvaće mesto u B diviziji.

Češka je u Plzenu u grupi 2 savladala Izrael 1:0 pogotkom Daride u 7. minutu. Škotska je uprkos porazu od Slovačke 1:0 ostala na prvom mestu sa bodom više od Čeha.

Češku u A diviziju vodi pobeda protiv Slovačke uz uslov da Ostrvljani ne savladaju Izrael.