Nemci u šoku, "šestica" Španaca, het-trik Ferana Toresa

REUTERS/Marcelo Del Pozo

U derbi utakmici poslednjeg šestog kola A4 grupe Lige nacija selekcija Španije nanela je Nemačkoj katastrofalan poraz od 6:0 i zasluženo osvojila prvo mesto u grupi čime je obezbedila mesto na finalnom turniru.

Meč je igran na Olimpijskom stadionu u Sevilji.

Nemačka je pre ovog meča bila bez poraza na 11 uzatopnih utakmica, ali ovog puta doživela je pravi šok. I nezapamćen poraz.

Panceri su bili prvi u grupi pre ovog meča i odgovarao im je i remi, ali tako nisu mislili domaćini.

Španije je povela u 17. minutu pogotkom Alvara Morate. Korner je izveo Fabijan Ruiz, koji je samo nekoliko minuta ranije zamenio povređenog Kanalesa, lopta je preletela sve igrače osim napadača Juventusa, koji je na drugoj stativi nadskočio Gnabrija i udarcem glavom savladao Manuela Nojera.

Već u 23. minutu Morata je ponovo zatresao mrežu Nemaca posle dodavanja Ferana Toresa, ali je taj gol poništen zbog ofsajd pozicije. Utisak je da je pomoćni sudija pogrešio što je podigao zastavicu.

U 30. minute nova dobra prilika za Špance, Olmo je proigrao Ferana Toresa, ovaj je iskosa da desne strane izašao pred Nojera, ali se nemački golman odlično postavio i odbranio gol.

Ali tri minuta kasnije nije mogao ništa. Koke je centrirao sa leve strane, Olmo uputio udarac glavom, lopta se odbila od prečke i došla do Ferana Toresa koji je efektno iz voleja poslao neodbranjih udarac – 2:0 za Crvenu Furiju.

Nije se dugo čekalo na treći gol domaće selekcije. Ponovo korner, ovog puta ga je izveo Koke i to bliže prvoj stativi gde Rodri efektno udarcem glavom šalje loptu u suprotan ugao. Bio je to Rodrijev prvenac u nacionalnom dresu.

Nije se Furija zaustavila ni u drugom poluvremenu. U 55. minutu viđena je verovatno i najlepša akciju na meču, koja je rezultirala četvrtim golom u mreži Nemaca. Brzu kontru i mat poziciju posle dodavanja Gaje krunisao je svojim drugim golom na meču mladi Feran Tores.

Ovaj 20-godišnji momak, koji je letos prešao iz Valensije u Mančester Siti, kompletirao je het-trik u 72. minutu kad je preciznim udarcem sa ivice šesanesterca primorao Nojera da peti put na meču vadi loptu iz mreže.

Gaja je bio asistent i kod šestog gola u 89. minutu, a strelac Mikel Ojarzabal. Kakav poraz selekcije Joakima Leva!

Nemci su najbolju šansu imali deset minuta pre kraja meča kad je Gnabri odlično šutirao, ali je lopta poodila prečku. Premalo…

Što se Španaca tiče, jedina loša vest su povrede Kanalesa i kapitena Serhija Ramosa. Još uvek se ne zna težina tih povreda.

Selekcije su igrale u sledećim sastavima:

Španija: Unai Simon, Serhio Ramos (43. Erik Garsija), Serhi Roberto, Gaja, Pau Tores, Kanales (12. Fabijan Luis), Koke, Danijel Olmo (73. Asensio), Rodri, Morata (73. Đerar Moreno), Feran Tores (73. Mikel Ojarzabal). Selektor: Luis Enrike.

Nemačka: Nojer, Sule (46. Tah), Ginter, Maks, Koh, Kros, Gindogan, Gorecka (61. Nojhaus), Gnabri, Verner (77. Henriks), Sane (61. Valdšmit). Selektor: Joakim Lev.

Drugi meč ove grupe između Švajcarske i Ukrajine nije odigran su trojica gosrtujućih igrača dan ranije bila pozitivna na tesnu na Covid-19.