Petarda Letonije u Andori, Farani prvi ispred Malte

Catherine Ivill, Getty Images Sport

U mečevima poslednjeg kola D divizije Lige nacija Letonija je kao gost savladala Andoru sa 5:0, dok su dueli između Malte I Farskih Ostrva, odnosno Gibraltara I Lihtenštajna završeni nerešeno 1:1.

Letonija je prvo poluvremenu u Andori, u meču Grupe D1,  rešila u svoju korist golom Antonijisa Černomordijsa u sedmom minutu, a onda u drugih 45 minuta postigla još četiri pogotka.

Povezano

Strelci su bili Janis Ikaunieks dva puta, u 57. i 60.minutu, dok su Vladislavs Gutkovskis u 70. i Raimonds Krolis u 90. minutu bili precizni iz jedanesteraca.

Zanimljivo je da je to bila ujedno i prva pobeda Letonije u ovom ciklusu Lige nacija.

Prvo mesto u Grupi D1 osvojila je selekcija Farskih Ostrva, koja je u poslednjem kolu izborila remi na Malti. Domaća selekcija je povela u 54. minutu preko Metjua Gualjaumiera, a izjednačio je Ari Jonson u 69. minutu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U grupi D2 prvo mesto osvojio je Gibraltar iako je kao dmaćin odigrao nerešeno sa Lihtenštajnom. Gibraltar je poveo autogolom Danijela Brendla u 17. minutu, a izjednačio je 19-godišnji Noa Frik u pretposlednjem minute prvog poluvremena.