Dalić: Ostvarili smo cilj, ali ne našom dobrom igrom

Getty Images/Harry Trump

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić žali što igrači nisu nagrađeni boljim rezultatom za veliko htenje, koje su prikazali na utakmici sa Portugalom u Splitu.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske poražena je u poslednjem kolu grupne faze Lige Nacija od Portugala, ali je uspela da izbori opstanak u A grupi zahvaljujući porazu Švedske od Francuske 2:4.

Povezano

Portugal je u Splitu slavio sa 3:2, imao je i igrača više skoro celo drugo poluvreme pošto je u 51. minutu isključen Marko Rog. Dvostruki strelac za goste bio je Ruben Dijaš, drugi gol postigao je u poslednjim trenucima meča posle greške supertalentovanog golmana Dominika Livakovića.

Hrvatska je s druge strane imala raspoloženog Matea Kovačića, postigao je oba gola za domaću selekciju, ali je to bilo nedovoljno da se izbegne poraz.

Selektor Hrvatske smireno je sumirao utiske:

Ostvarili smo naš osnovni cilj, ostali smo u elitnoj gupi Lige nacija i to je najvažnije. Istina, ne našom dobrom igrom i našim rezultatima,  već su se stvari tako poklopile“, kazao je Zlatko Dalić i pohvalio reprezentativce:

Želim da čestitam momcima na igri, na borbenosti, htenju, žrtvi… Na žalost nisu nagrađeni za sve to, primili smo gol u poslednjoj sekundi i to nije dobro. Ali nadam se da je sa ovom geškom Livakovića u zadnjoj minuti kraj svim pehovima i problemima koji su nas pratili. Optimista sam da će sledeće godine sve biti bolje“.