Albanija u Diviziji B, Kazahstan u plej-autu

UEFA Nations League 18. nov. 202017:48 > 17:50
Screenshot

Takmičenje u Grup 4 Divizije C Lige nacija za 2020. godinu je završeno. Pobednik grupe je reprezentacija Albanije koja je tako izborila plasman u Diviziju B za sledeći ciklus takmičenja.

Reprezentacija Albanije slavila je kao domaćin protiv Belorusije 3:2 i ovim trijumfom obezbedila plasman u Diviziju B za sledeći ciklus takmičenja u Ligi nacija. Bila je ovo direktna borba za osajanje grupe u koju je Belorusija ušla sa prvog mesta na tabeli, a završava je sa bodom manje od Albanije.

Povela je Albanija u 20. minutu golom Sokola Cikelašija, koji je bio strelac i drugog gola za svoju reprezentaciju i to sedam minuta kasnije sa bele tačke.

Skaviš je u 35. minutu smanjio na 3:1, ali je Albanija imala dva gola prednosti na pauzi zahvaljujući pogotku Manaja u 44. minutu.

Belorusima je nadu vratio Ebong u 80. minutu, ali nakon toga se rezultat nije menjao.

U direktnom okršaju o opstanku su odučivali Kazahstan i Litvanija. Pobeda 2:1 Litvaniji je obzbedila ostanak u Diviziji C dok će Kazahstan u martu igrati mečeve doigravanja za opstanak.

Poveo je Kazahstan preko Ajmbetova u 38. minutu, a izjednačenje Litvaniji doneo je Vorobjovas samo dva minuta kasnije.

Kazahstan je od 50. minuta igrao sa desetoricom na terenu nakon što je drugi žuti karton dobio Kuat. Litvanija je do konačne pobede došla u četvrtom minutu nadoknade pogotkom Novikovasa.