Italijani pobedom nad BIH do prvog mesta u grupi

Claudio Villa/Getty Images

Reprezentacija Italije pobedila je Bosnu i Hercegovinu na gostovanju u Sarajevu sa 2:0 i na taj način osvojila prvo mesto u Diviziji A1 Lige nacija.

Prvi gol na Grbavici postigao je napadač Torina Andrea Beloti u 22. minutu, u ulozi asistenta našao se Lorenco Insinje. Azuri su u nastavku meča novim golom krunisali inicijativu, ovog puta u strelce se upisao Domeniko Berardi. Bosna i Hercegovina je pre ovog kola i matematički ispala iz elitnog ranga, tako da će u novom izdanju Lige nacija igrati u B diviziji.

U istoj grupi Holandija je slavila sa 2:1 u Poljskoj. Već u 6. minutu u Hožuvu prednost Poljskoj doneo je talentovani Kamil Jozvjak. Međutim, Lale su u finišu utakmice preokrenule rezultat. Memfis Depaj je sa penala izjednačio u 77. minutu, dok je Žoržinjo Vajnaldum u 84. postavio konačan rezultat. Holandija je završila na drugom mestu sa 11 bodova, dok su Poljaci treći sa sedam.

U borbi za prvo mesto u Diviziji A2 Belgija je rezultatom 4:2 nadigrala Dansku. U ranoj fazi okršaja u Briselu viđena su dva gola. Poveli su Belgijanci u 3. minutu preko Jurija Tilemansa, a odgovor gostiju usledio je već u 17. minutu kada je Jonas Vind pogodio za rezultatski egal. Drugo poluvreme obeležio je Romelu Lukaku sa dva pogotka. Napadač Intera iz Milana prvo je bio precizan 57. a potom i u 69. minutu. Nadu Dancima vratio je Naser Šadli koji je postigao autogol u 86. minutu. Praktično u sledećem napadu Kevin De Brujne zatresao je mrežu rivala za vođstvo od 4:2.

Engleska je u istoj grupi bila ubedljiva protiv Islanda sa 4:0.Na čuvenom Vembliju Engleska je u prvom delu igre postigla dva gola protiv Islanda u veoma kratkom vremenskom intervalu. Deklen Rajs je u 20. minutu načeo mrežu rivala, dok je samo četiri minuta kasnije prednost čete Gereta Sautgejta duplirao Mejson Maunt. Da će Englezi doći do celog plena postalo je jasno u 54. minutu kada je Island ostao sa igračem manje na terenu jer je Birkir Sevarson zaradio durgi žuti karton. Domaća selekcija je brojčanu prednost materijalizovala sa nova dva gola koja je postigao Fil Foden u 80. i 84 minutu. Engleska je završila iza Belgije i Danske, a ispred Islanda koji se seli u niži rang.