Češka, Austrija i Vels uz Mađare u eliti

REUTERS/David W Cerny

Odigrani su mečevi poslednjeg kola Lige nacija Lige B a samim tim poznati su i svi timovi koji će od narednog ciklusa igrati u najjačoj A ligi. To su pored Mađarske, Češka, Austrija i Vels.

Mađarska je pobedom nad Turskom i porazom Rusije obezbedila plasman u najviši rang. Tamo je otišla Češka pošto je u „čehoslovačkom“ derbiju savladala bivše zemljake 2:0 golovima Součeka i Ondrašeka. Pride, Češka je iskoristila poraz Škota u gostima protiv Izraela minimalnim rezultatom golom Solomona, tako da konačna tabela Grupe 2 izgleda ovako: 1. Češka sa 12, 2. Škotska sa 10, 3. Izrael sa 8 i poslednja Slovačka sa četiri boda, i ona ispada u C ligu.

Povezano

Iza Grupe 1 u elitnu ligu ide Austrija posle velike drame. Iako je pred meč Norveška dobila informaciju da je njena utakmica protiv Rumunije registrovana 3:0 za Rumune, Norvežani su vodili golom Zahida od 61. minuta i trebao im je još jedan gol u Beču da na kraju prođu u viši rang. Međutim, svi snovi su im srušeni u četvrtom minutu nadoknade kada je Grbić doneo izjednačenje. Na kraju Austrija je prva sa 13 bodova, tri više od Norveške, a remi 1:1 između Severne Irske i Rumunije bio je krajnje nebitan jer su Rumuni sa dodeljenih 3:0 već imali obezbeđen opstanak i na kraju završili sa osam bodova, a Severna Irska samo sa dva i ona će igrati u sledećem ciklusu u C ligi.

Velsu je bio dovoljan remi protiv Finske da ode u A ligu, ali je slavio na kraju 3:1 kod kuće. Golove za Zmajeve postigli su Hari Vilson, Džejms i Mur, dok je počasni za Fince delo Temua Pukija. Finska ostaje u B ligi, kao i Irska koja je odigrala 0:0 u Dablinu protiv Bugarske, koji se vraćaju u Ligu C.