Dešan hvali Benzemu: On nam treba da bismo pobeđivali

Didije Dešan
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbalska reprezenacija Francuske u nedelju je pobedom 2:1 nad Španijom došla do svog prvog trofeja u Ligi nacija u istoriji, a posle uzbudljive utakmice selektor svetskog prvaka Didije Dešan čestitao je igračima, posebno pohvalivši Karima Benzemu.

Francuska je do pobede došla pogocima Karima Benzeme i Kilijana Mbapea u drugom poluvremenu.

Finale Lige nacija:

Veoma sam ponosan i zadovoljan zbog igrača. Bili smo u zaostatku i u polufinalu i finalu – danas smo izjednačili brzo. Nemamo mi u ovom timu samo talenat, već i karakter i pravi mentalitet. Igralo se za trofej, a igrači su takmičarski nastrojeni, baš kao i ja. Kada ste u finalu, morate da se borite da pobedite. U drugom poluvremenu smo bili vrlo agresivni i naterali smo Špance da greše“, izjavio ne Didije Dešan.

Igrači se bore za mesto u timu, a mladi fudbaleri kao što su Teor Ernandez i Orelijan Čuamendi su nastupili na ovom turniru, a da kvalitet igre nije pao. Danas smo protiv Španije stali posle 20 minuta fudbala – to samo svedoči da naš sistem mora da se poboljša“, rekao je selektor Francuske, koji se potom osvrnuo i na učinak napadača Real Madrida Karima Benzeme.

Karim je jedan od naših ključnih igrača i bio je odličan u poslednje dve utakmice. Ima žestoku želju za pobedom i prenosi je na druge igrače. Drago mi je zbog njega jer znam da neće imati priliku da igra na još četiri ili pet reprezentativnih takmičenja u karijeri“, kazao je nekadašnji trener Monaka, Juventusa i Marseja.

Pobednici prvog izdanja Lige nacija bili su fudbaleri Portugalije.