Džeko je čuvar Bilinog Polja: BiH pobedila Finsku

Edin Džeko
REUTERS/Dado Ruvic

Reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarili su i drugu pobedu u ovogodišnjoj Ligi nacija, pošto su u spektakularnoj utakmici u Zenici, posle preokreta savladali Finsku 3:2.

Zmajevi su na sjajan način završili ovaj junski termin Lige nacija. Druga pobeda iz četiri meča, nijedan poraz i prvo mesto Grupe 3 B divizije i lepa prilika za povratak u elitnu diviziju.

Briljirali su najiskusniji i najveće zvezde. U prvom redu dvostruki strelac Edin Džeko, ali i Miralem Pjanić. Upravo je fudbaler Barselone doveo domaćina u vođstvo. Igrao se peti minuta, a Miralem Pjanić je sigurno izveo penal za 1:0. A onda, u samo osam minuta, Finci dolaze do potpunog preokreta koji su režirali Temu Puki i Benjamin Kalman. Kod prvog gola u 10. minutu Kalman je asistirao Pukiju, a onda su u 18. minutu zamenili uloge i Finska je vodila 2:1.

Ponovo je Pjanić bio zapažen u 29. minutu. Uposlio je Edina Džeka, koji trese mrežu za izjednačenje. Spektakularno prvo poluvreme završeno je 2:2. A u 58. minutu erupcija oduševljenja na Bilinom Polju. Rade Krunić sjajno upošljava Džeka, a centarfor Intera rutinski realizuje veliku šansu za preokret i novo vođstvo Zmajeva – 3:2. To je bio i konačan rezultat, kojim je Bosna i Hercegovina došla do velika tri boda za ostanak na liderskoj poziciji pred poslednja dva kola.

U B diviziji odigrana su još dva meča. Oba u Grupi 1. Škotska je u Jerevanu slavila 4:1, iako je Jermenija povela u šestom minutu golom Bičakčijana. Ali su preokret doneli Armstrong u 14. i 45. minutu, Mekgin i Če Adams. U drugom meču, odigranom u poljskom Lođu Ukrajina i Irska su podelile bodove odigravši 1:1. Kolins je doveo Irce u vođstvo u 31. minutu, a Dovbik je doneo bod Ukrajincima u 47. minutu.