Džeko: Svaki bod je od kapitalnog značaja, posebno u gostima

REUTERS/Savo Vasiljević

Fudbaleri Crne Gore i Bosne i Hercegovine, odigrali su sjajan meč u Podgorici. Crna Gora je bila bolji rival u prvom poluvremenu, propustila je nekoliko odličnih prilika, nije klonula duhom kada su gosti poveli početkom drugog poluvremena, pa je na kraju, na semaforu pisalo 1:1.

Vođstvo Bosni i Hercegovini, doneo je Luka Menalo posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu, a izjednečenje je doneo Adam Marušić, koji je u završnici mogao da donese i pobedu Crnoj Gori, kojoj ostaje da žali za propuštenim prilikama Vladimira Jovovića i Stefana Mugoše u prvom poluvremenu.

S druge strane, Bosna i Hercegovina ima mnogo razloga za zadovoljstvo, jer do sada nije osetila goričnu poraza. Odigrala je nerešeno protiv Finske i Crne Gore u gostima, slavila je protiv Rumunije na svom terenu, a pobedom protiv Finske u Zenici, Edin Džeko i drugovi bi se učvrstili na prvom mestu.

„Moj stav je uvek isti, ako ne možeš da pobediš, onda nemoj da izgubiš. Pogotovo u gostima, u grupi  koja je veoma izjednačena. Svaki bod je bitan, još kada smo videli da je Rumunija savladala Finsku, bod u Podgorici je postao još veći”, rekao je Edin Džeko, pa nastavio:

REUTERS/Savo Vasiljevič

„U prvom poluvremenu je Crna Gora imala par dobrih situacija, u drugom smo mi kontrolisali dešavanja na terenu. Čak i taj gol što smo primili pokazuje da smo mlada ekipa, da nam nedostaje iskustva. Pre izjednačenja, svaka iskusna ekipa bi napravila prekršaj, ali to su stvari koje se uče i dolaze vremenom“.

U drugom meču grupe, Rumunija je na svom terenu pobedila Finsku sa 1:0, a ulogu meč vinera prigrabio je Nikosur Banku. Pre odlučujućeg kola u 30. minutu, George Puškaš nije uspeo da realizuje penal. BiH ima pet, Finska i Crna Gora po četiri, a Rumunija tri boda.

U narednoj, četvrtoj rundi, koja je na programu 14. juna snage će odmeriti BiH i Finska, odnosno Rumunija i Crna Gora.