Estonija preko Malte izborila plasman u C diviziju

Guliver

Estonija ostvarila i treći trijumf, pa je već kolo pre kraja obezbedila prvo mesto u grupi, automatski i plasman u višu Diviziju.

Estonija je po drugi put savladala Maltu, ovoga puta na „Le Kok areni“ u Talinu – 2:1. Na taj način ova baltička selekcija obezbedila je plasman u C diviziju Lige nacija, iako je do kraja očekuje još duel protiv fenjeraša Gibraltara.

Mnogo toga rešeno je u nadoknadi prvog poluvremena, koja je nešto duže potrajala, zbog prethodne provere VAR sistemom iz četvrtog minuta, kad je Estoncima poništen pogodak Vastsuka.

U četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena Borg je skrivio jedanaesterac, ujedno dobio i crveni karton, a siguran sa bele tačke bio je Sapinen. Malta je izjednačila na startu drugog poluvremena, u 51. minutu je sa bele tačke precizan bio Teuma. Ipak, trijumf Estoncima doneo je Anije u 86. minutu.