Haos na tribinama u Volosu na meču Grčke i Kosova

Guliver

Meč je bio prekinut na desetak minuta, incidenti počeli još pre prvog sudijskog zvižduka.

Svako gostovanje selekcije Kosova u zemljama koje nisu priznale njihovu samoproglašenu nezavisnost, smatra se utakmicom visokog rizika.

Tako je bilo i u susretu Lige nacija, u duelu u Volosu između Grčke i Kosova. Na terenu, Heleni su pokazali da su bolja reprezentacija, slavili su sa 2:0, golovima Jakumakisa u 71. i Mantalosa u 90+8. minutu.

Problema je bilo još pre početka meča, policija je imala mnogo posla na ulicama ovog grada, ali su sukobi eskalirali na tribinama, gde je pored domaćih navijača bila i grupica od stotinak gostujućih pristalica.

Već uoči intoniranja himne gostiju, grčki navijači su počeli sa isticanjem zastava na kojima je Kosovo prikazano kao deo Srbije, što je naišlo na žestoke reakcije.

Na kraju prvog poluvremena došlo je i do incidenta kada su grčki navijači krenuli da se fizički obračunaju sa gostujućim navijačima. Izbio je kratkotrajni sukob, ali su srećom organi reda smirili situaciju.

Koliko-toliko mirno je bilo do vodećeg gola Grčke, kad su ponovo domaći navijači počeli da bacaju razne predmete i baklje prema gostima.

– Ovo je fudbal, nije rat. Ako moramo da zaustavimo ovaj meč, hajde onda da to uradimo – besno se napadač gostiju Murići obratio austrijskom sudiji Vajnbergeru.

Prekid je trajao desetak minuta, a potom je meč nastavljen. Grčka je na čelu tabele, sa maksimalnih 12 bodova, ispred Kosova koje ima šest, dok su na začelju Severna Irska i Kipar sa po dva boda.