Liga C: Turska kod kuće „iščupala“ bod protiv Luksemburga

Danel Sinani
Image ID: 1012578485 via Guliver

U Ligi C u okviru Lige nacija u četvrtak su se od 20 časova i 45 minuta igrale tri utakmice – u prvoj grupi Turska je u Istanbulu remizirala 3:3 (2:2) sa Luksemburgom, a Litvanija je kod kuće podelila bodove sa Farskim ostrvima 1:1 (1:1). U trećoj grupi Lige C Azerbejdžan je kao gost sa 2:1 (1:0) u Trnavi bio bolji od Slovačke.

Turci su na ovaj način obezbedili napredovanje u Ligu B u narednom izdanju LN, kolo pred kraja imaju pet bodova više od Luksemburga. Inače, ovo je bio prvi put u ovoj Ligi nacija da ekipa Štefana Kunca nije pobedila.

Liga nacija u četvrtak:

Dvaput su gosti vodili na stadionu “Fatih Terim”, golove su postigli Martins u osmom i Sinani u 37. minutu, a Under u 16. i Šano autogolom u 39. su izjednačili. Posle pogotka Rodrigesa u 69. minutu delovalo je da će Lukemburg doći do senzacije, ali je bod domaćinu u 87. doneo rezervista Juksek, koji je samo šest minuta ranije ušao u igru.

U drugoj utakmici koja se igrala u istoj grupi Litvanija je u Viljnisu remizirala 1:1 (1:1) protiv Farskih ostrva. Gosti su poveli preko Andreasena u 22, a izjednačio je Vikintas Slivka u 44. minutu. Obe selekcije su odranije izgubile šanse da se nađu u Ligi B.

U poslednjem kolu Turci će igrati na Farskim ostrvima, dok će Luksemburg dočekati Litvaniju.

U trećoj grupi Azerbejdžan je u gostima sa 2:1 pobedio Slovake u dramatičnom finišu. Vodili su Azeri golom Dadaševa u 44. minutu sve do trećeg minuta nadoknade kada je Jirka iz penala izjednačio. Međutim, u 90+5. minutu kavkaska selekcija ipak dolazi do tri boda, a gol je postigao Hagverdi. U četvrtak je postalo jasno da iz ove grupe u narednu fazu takmičenja prolazi Kazahstan.