Prevljak u 93. minutu doneo selekciji BiH bod u Finskoj

Finska Bosna BiH Glen Kamara of Finland (R) and Miralem Pjanic of Bosnia during the UEFA Nations League football match Finland vs Bosnia-
Vesa Moilanen via Guliver image

Reprezentacije Finske i Bosne i Hercegovine igrale su nerešeno 1:1 na startu UEFA Lige nacija.

Povezane vesti

Bio je to prvi meč u okviru Grupe 3 Divizije B u kojoj se još nalaze Crna Gora i Rumunija.

Utakmica je igrana na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju.

Domaći tim je poveo golom veterana Tima Pukija iz jedanesterca u 44. minutu. Prethodno je lopta pogodila u ruku Sanjina Prcića, a škotski sudija Nik Volš je uz konsultaciju iz VAR sobe pokazao na najstrožu kaznu.

Puki je za razliku od prethodnog meča igranog novembra prošle godine u Zenici u okviru kvalifikacija za SP (1:3), kad mu je Ibrahim Šehić odbranio penal, ovog puta bio siguran izvođač. Poslao je golmana Konjaspora u jednu, loptu u drugu stranu.

Pukiju je to bio čak peti gol u međusobnim duelima sa selekcijom BiH. On je ujedno i najbolji strelac Finske svih vremena sa 35 golova.

Posle bledom prvog poluvremena, selektor gostiju Bugarin Ivajlo Petev napravio je nekoliko promena u timu. Selekcija BiH zaigrala je mnogo bolje i u finišu meča zasluženo stigla do izjednačenja.

Igrao se 93. minut kada je Stevanović dodao loptu do kapitena Džeka, usledio je centaršut, u petercu domaće selekcije najbolje se snašao Smail Prevljak i postavio konačnih – 1:1!

Bosna i Hercegovina je igrala u sastavu: I. Šehić, S. Kolašinac, D. Hadžikadunić, A. Ahmedhodžić, J. Gazibegović (Hotić), M. Pjanić (Gojak), M. Stevanović, S. Prcić, R. Krunić (Menalo), A. Hadžiahmetović (Prevljak), E. Džeko.

U narednom kolu 7. juna Bosna i Hercegovina u Zenici dočekuje Rumuniju, dok Crna Gora gostuje Finskoj u Helsinkiju.