LN: U Beču prvo „pao mrak“, pa Austriji usledilo pomračenje

Liga nacija Austrija Danska Austria vs Denmark. Image shows Christian Eriksen DEN and David Alaba AUT. SOCCER - NL, AUT vs DEN VIENNA,AUSTRIA,06.JUN.22 - SOCCER - UEFA Nations League, OEFB international match, Länderspiel,
GEPA pictures/Armin Rauthner via Guliver image

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je u Beču selekciju Austrije sa 2:1 u drugom kolu Grupe 1 Divizije A UEFA Lige nacija.

Povezano

Utakmice u prestonici Austrije kasnila je sat i po zbog nestanka struje u delu grada u kome se nalazi i stadionu „Ernst Hapel“. Na žalost domaćina, posle mraka usledilo je rezultatsko pomračenje.

Vodeći gol na meču viđen je u 28. minutu. Strelac za goste bio je fudbaler Totenhema Hejberg.

U drugom poluvremenu novi selektor Austrije Ralf Rangnik na teren je poslao iskusnog Marka Arnautovića i upravo je on u 67. minutu pomogao Šlageru da Izjednači rezultat.

Austrijanac srpskog porekla je sedam minuta nakon asistencije imao veliku priliku da postigne gol i donese preokret svojoj selekciji. Uspeo je da u trku zaobiđe golmana Šmajhela, ali nije imao sreće da zatrese mrežu Danaca, lopta je pogodila stativu.

Kazna je stigla u 82. minutu. Sjajna akcija Jensa Strigera Larsena i još lepši pogodak za konačnih – 1:2!

To je druga uzastopna pobeda za Dance u gostima nakon što su u prvom kolu priredili veliko iznenađenje i savladali Francuske u Parizu (1:2).

S druge strane, ovo je prvi poraz za Ralfa Rangnika kao selektora Austrije. Doskorašnji menadžer Mančester Junajteda prethodno je debitovao ubedljivom pobedom u Osijeku protiv Hrvatske (3:0).

U narednom kolu 10. juna Austrija je ponovo domaćin u Beču, ovog puta Francuskoj, dok Danskoj u goste dolazi selekcija Hrvatske.

Ranije tokom večeri Hrvatska i Francuska igrale su u Splitu nerešeno 1:1.