LN: Makedonci ubedljivi, Grci još bez primljenog gola

Makedonija North Macedonia's Enis Bardhi celebrates scoring their first goal with teammates UEFA Nations League - Group L - North Macedonia v Gibraltar
REUTERS/Ognen Teofilovski

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije ubedljivo je savladala selekciju Gibraltara sa 4:0 u meču četvrtog kola Grupe 4 Divizije C UEFA Lige nacija.

Liga nacija

Meč je igran na Areni Toše Proeski u Skoplju.

Konačan rezultat postavljen je već u 31. minutu, a do tada su makedonski fudbaleri napunili mrežu gostiju – 4:0!

Golove su postigli Enis Bardi u četvrtom, Bojan Miovski u 14. i 16. i Darko Čurlinov u 31. minutu.

Selektor Blagoja Milevski izveo je sledeći sastav: Šiškovski, Ristevski, Zajkov, Todoroski, Serafimov, Alioski (Etemi), Nikolov, Bardi (Fazlagić), Elmas (Grozdanovski), Čurlinov (Dimoski), Miovski (D. Babunski).

U istoj grupi Gruzija i Bugarska igrale su nerešeno 0:0.

U narednom kolu 23. septembra Gruzija dočekuje Severnu Makedoniju, dok Gibraltan gostuje Bugarskoj.

Grčka je u Volosu u Grupi 2 Divizije C pogocima Jakumakisa u 71. i Mantalosa u 90+9. minutu savladala selekciju FS Kosova 2:0.

Ranije tokom dana selekcije Severne Irske i Kipra igrale su u Belfastu nerešeno 2:2.

Gosti su vodili sa 2:0, ali su domaćini uspeli da stignu do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi vremena. Golove su postigli Kakoulis u 32. i 51. minutu za Kipar, Mekneir u 71. i Evans u 90+3. minutu za Severnu Irsku.

Grčka je lider sa maksimalnih 12 bodova i gol razlikom 7:0, a slede Kosovo sa šest i Kipar i Severna Irska sa po dva boda.

Malta je u D diviziji pobedila San Marino 1:0.