Manćini: Teško je Špancima uzeti loptu i sa 11 igrača…

UEFA Nations League 6. okt 202123:46 > 23:59 2 komentara
Roberto Manćini
Claudio Villa/Getty Images

Fudbalska reprezentacija poražena je u sredu od Španije u polufinalu Lige nacija, a selektor evropskog prvaka Roberto Manćini je posle meča kao ključni uzrok poraza naveo crveni karton Leonarda Bonućija u 42. minutu.

Crvena furija pobedu je nad Azurima upisala rezultatom 2:1 i sada će mirno čekati rasplet duela Belgije i Francuske (četvrtak, 20:45, Sport Klub 2) kako bi saznala ko će joj biti rival u finalu.

Povezano:

Fudbal je takav, ponekad detalji odluče. Prvi poluvreme je lako moglo da bude 1:1. Španija je tehnički veoma potkovana i bila je opreznija u branjenju od nas – nisu dobili gol u finišu poluvremena“, izjavio je 56-godišnji Roberto Manćini.

Ovim porazom okončana je istorijska serija Italijana – ekipa Roberta Manćinija pre utakmice sa Španijom nije bila poražena na 37 takmičarskih mečeva (28 pobeda, 9 remija).

Teško je Špancima uzeti loptu i sa 11 igrača, možete samo da zamislite kako je kada vam nedostaje jedan fudbaler. Mislim da su moji momci uradili ono šta je bilo potrebno, a ja sam znao da su nam u drugom poluvremenu potrebne sveže noge, pa sam pravio neke izmene“, rekao je selektor evropskog prvaka.

Poslednji poraz pre meča sa Španijom Italijani su doživeli još desetog septembra 2018. godine od Portugalije. Tokom ove impozantne serije Azuri su imali i period od 1.1168 minuta bez primljenog gola, a uspeli su i da postanu prvaci Evrope.

Žao nam je što smo izgubili, ali smo i dalje ponosni na našu seriju bez poraza. Nekad treba prihvatiti da vas je protivnik nadigrao u određenim segmentima, a potom raditi na unapređivanju. Uspeli smo da ih savladamo na Evropskom prvenstvu, ali večeras nismo. Španija igra veoma dobar fudbla, zasluženo su pobedili, ali mislim da će nam ovaj poraz zapravo pomoći u pripremama za Svetsko prvenstvo. Mi smo mlad tim, a ovo je dobra lekcija“, izjavio je kapiten Italije Đorđo Kjelini.