Megvajer: Greške su sastavni deo igre, izvinjavam se svima

Premier League 27. sep 202218:043 komentara
Hari Megvajer Engleska England's Harry Maguire reacts UEFA Nations League - Group C - England v Germany
REUTERS/Hannah Mckay (Hari Megvajer)

Kapiten Mančester Junajteda i engleski reprezentativac Hari Megvajer ponovo je imao nekoliko "crnih minuta" zbog čega se još jednom našao na udaru navijača i pojedinih medija.

Povezane vesti

Megvajer je doživeo nove kritike nakon remija sa Nemačkom (3:3) u utakmici poslednjeg šestog kola treće grupe A divizije UEFA Lige nacija.

Englezi su osvojili bod nakon što su gosti poveli sa 2:0. Nemci su oba pogotka postigli nakon nepromišljenih poteza Harija Megvajera. Najpre je neshvatljivo reagovao u 52. minutu i skrivio jedanesterac, a onda u 67. minutu izgubio loptu što je protivnik kaznio u nastavku akcije.

„Greške su sastavni deo igre. izvinjavam se zbog toga. Prikazana je odlična borba i duh da nas momci vrate u igru. Treba izvući pozitivne stvari i gledati napred ka Kataru. Teška vremena će nas učiniti jačima“, poručio je Hari Megvajer preko društvenih mreža.

U njegovu zaštitu stao je i saigrač iz Mančester Junajteda i engleske reprezentacije Luk Šo, čiji je pogodak u 71. minutu pokrenuo Gordi Albion.

„Hari je neverovatan igrač i sjajan lik. Uzeo je previše na svoja pleća, verovatno više nego što sam ikad ranije video u fudbalu. Nikada se ne krije, uvek je tu. Ne beži iako je stalno u centru pažnje, to pokazuje njegovu snagu i karakter. U ovom trenutku možda nema samopouzdanja jer se stvara osećaj kao da je ceo svet protiv njega. Teško mu je, ali mi igrači i stručni štab smo svi uz njega jer je on veoma važan igrač. To pokazuje i selektorovo poverenje jer je igrao u obe utakmice ove nedelje. Uostalom, pogledajte šta je uradio na Evropskom šampionatu. Ljudi moraju da shvate da je on veliki deo engleskog tima i da to prihvate“, poručio je Luk Šo.

Hari Megvajer je prošle i ove sezone pretrpeo veliki kritike od fanova Mančester Junajteda, ali i na poslednjim utakmicama engleske reprezentacije. Izviždan je tokom prijateljske utakmice sa Obalom Slonovače u martu, a u aprilu je policija morala zvanično da izvrši proveru u njegovoj kući nakon što je dobio pretnje da mu je podmetnuta bomba.