Praznik u Torinu i pobeda Italije za treće mesto

Nikolo Barela
Claudio Villa / Stringer

Treće mesto u ovogodišnjem ciklusu Lige nacija osvojila je selekcija Italije, koja je pred domaćim navijačima u Torinu savladala Belgiju 2:1. U velikom finalu sastaju se Francuska i Španija u Milanu, od 20 časova i 45 minuta, uz direktan prenos na Sport klubu 1.

Fantastičan meč odigrali su Italija i Belgija u divnom ambijentu Alijanc stadiona u Torinu. Postignuta su tri gola, a moglo je da bude duplo više da nije bilo bravuroznih odbrana Kurtoe i Donarume i pogođenih stativa i prečki.

Italija je do prednosti došla na startu drugog poluvremena. Loše je loptu na prvoj stativi glavom izbacio Tilemans, a volej na 15 metara uhvatio je možda i najbolji igrač utakmice Nikolo Barela za svoj sedmi gol u dresu reprezentacije i za 1:0.

Drugi gol postignut je u 65. minutu. Srpski sudija Srđan Jovanović pravilno je procenio start za kazneni udarac Kastanja na Kijezi, a sa bele tačke precizan je bio Berardi iako je blizu bio da odbrani udarac Kurtoa.

Posle brojnih izmena u drugom poluvremenu Belgija je uspela da smanji prednost Italije u 86. minutu, posle akcije o kojoj će se dugo pričati. Kurtoa je uhvatio loptu u svom petercu, došao do 16 metara i rukom pooslao dugačku loptu De Brujneu koji je prosledio pas napred za Šarla de Ketelera, a svoj drugi nastup u dresu reprezentacije mladi napadač Briža krunisao je golom kroz noge Donarumi za 2:1.