Slavlje Krstajićeve Bugarske u Skoplju za četvrti šešir

EURO 26. sep 202223:003 komentara
Mladen Krstajić
REUTERS/Ognen Teofilovski

U meču poslednjeg kola Lige nacija C divizije Grupe 4 Bugarska koju sa klupe predvodi Mladen Krstajić pobedila je u gostima Severnu Makedoniju 1:0.

Od dolaska Mladena Krstajića na klupu Bugarske, ekipa je vezala dve pobede. To da Bugari vežu dve pobede u takmičarskim mečevima dogodilo se prvi put još od 2018. kada su vezane tri pobede, u Ligi nacija.

Ako je protiv Gibraltara pobeda bila pod obavezno, onda pobeda na terenu učesnika poslednjeg EURO ipak ima težinu. Iako se znalo da je Gruzija obezbedila plasman u viši rang, a Gibraltar ispao iz ove grupe, meč na stadionu Toše Proeski ipak je imao takmičarski značaj.

Ulog je bio mesto u četvrtom šeširu za predstojeće kvalifikacije za EURO 2024. Sve je loše krenulo po Makedonce od 14. minuta kada je Todoroski dobio direktan crveni karton, usled čega je iz igre izašao jedan od najopasnijih igrača Trajkovski, a zamenio ga Aškovski. Ekipa Mladena Krstajića strpljivo je čekala priliku i dočekala je u 50. minutu.

Tada je Kiril Despodov odlično reagovao na asistenciju Kirilova i Bugarska je povela. Na kraju Bugari su sačuvali minimalan kapital, preskočili Makedonce i praktično obezbedili mesto u četvrtom šeširu za žreb za kvalifikacije kontinentalne smotre, dok će Severna Makedonija biti u petom.

Prvak ove grupe Gruzija zabeležila je pobedu protiv Gibraltara u gostima 2:1. Poveli su gosti u 19. minutu preko senzacionalnog Kvaratškelije iz penala, a u 48. minutu duplirao je prednost Citaišvili. Počasni gol za Gibraltar postigao je Enesli u 75. minutu.

Završeno je takmičenje i u Grupi 2 D divizije. Estonija je u gostima dobila San Marino 4:0 i tako overila plasman u viši rang, a San Marino ostavila kao jedinu ekipu koja nije postigla gol iz igre u ovogodišnjem ciklusu Lige nacija.