River dao čak 6 golova i plasirao se u polufinale KL

Marcelo Endelli/Getty Images

U noći između četvrtka i petka na programu je bio jedan revanš-meč četvrtfinala elitnog južnoameričkog takmičenja Kopa Libertadores, a fudbaleri River Plejta plasirali su se među najbolja četiri tima ubedljivom pobedom od čak 6:2 (2:1) u Montevideu protiv Nasionala. U prvom meču Argentinci su slavili sa 2:0.

Veliku prednost imali su igrači Marsela Galjarda od 18. minuta, kada je domaćin ostao sa desetoricom igrača na terenu pošto je golman Roćet dobio direktan crveni karton.

Do poluvremena vodio je River sa 2:1, a strelci su bili Karaskal i De la Krus, dok je gol za domaće postigao Kuogo.

Do kraja je River stigao do više nego ubedljive pobede, a mrežu urugvajskog predstavnika redom su tresli Sukulini i Bore (čak triput zaredom), dok je gol za Nasional postigao Rodriges.

River će u polufinalu igrati protiv brazilskog Palmeirasa, dok će drugi par činiti Santos, koji je eliminisao Gremio, i boljio iz duela koji igraju Boka Juniors i Rasing Klub, a ekipa iz Aveljanede slavila je u prvom duelu sa 1:0. U finalu je, dakle, moguć najveći derbi južnoameričkog fudbala „Superklasiko“ između Rivera i Boke.