RPL: Terek ubedljiv u Jekaterinburgu

Getty Images/EuroFootball

Fudbaleri Tereka ubedljivo su savladali Ural 4:1, na gostovanju u 12. kolu Premijer lige.

Gosti su u Jekaterinburgu slavili posle preokreta, jer je Ural poveo golom Čanturije iz penala u 11. minutu.
Izjednačenje donosi Bekim Baljaj dva minuta pre kraja poluvremena, a Albanac pogađa i za preokret u 56.
Četiri minuta kasnije Dinga autogolom najavljuje pobedu gostiju iz Groznog, a potvrđuje je rezervista Mbenge u nadoknadi vremena.

Terek je trećom pobedom u poslednja četiri kola stigao do deobe treće pozicije za šampionom CSKA sa po 21 bodom, sedam manje od lidera Spartaka, a četiri od Zenita koji u nedelju čeka Tomsk.
Ural je poražen treći put u nizu, ima devet bodova kao i Arsenal koji je prvi ispod „crte“, ali sa mečom manj