Zenit minimalcem prati Spartak

Rusija 30. okt 201619:49 > 19:51
Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Zenita pobedili su Tom Tomsk sa 1:0 i zadržali se na podeli prvog mesta ruske Premijer lige sa Spartakom iz Moskve. Tim iz Sankt Peterburga je do trijumfa došao golom Aleksandra Kokorina u 26. minutu.

Zenit sada ima 28 bodova na drugom mestu tabele, isto kao Spartak, dok je Tom Tomsk na 14. poziciji sa osam bodova.

U preostalim utakmicama odigranim u nedelju, Terek Grozni je sa 4:1 pobedio Ural na gosotvanju, Ufa je bila bolja od Arsenala iz Tule sa 2:0, dok su Anži i Krasnodar igrali bez golova.

Terek Grozni je protiv Urala slavio posle preokreta, pošto je domaći tim poveo golom Georgija Čanturije u 11. minutu. Usledila su dva gola Bekima Babaja u 43. i 56. minutu, a potom i autogol Dominika Dinge i gol Ablaja Mbenga za konačnih 4:1.

Terek sada ima 21 bod na četvrtom mestu tabele, dok je Ural na 12. poziciji sa devet.

Ufa je duel sa Arsenalom prelomio u završnici prvog poluvremena, kada je Silvester Igbun doveo goste u vođstvo, a pobedu je potvrdio Kehinde Fatai deset minuta pre kraja susreta.

Ufa je posle tog trijumfa napredovala do devete pozicije, pa sada ima 16 bodova, sedam više od Arsenala, koji je četiri pozicije iza.