Gol Tošića u remiju CSKA, Terek Grozni bolji od Zenita

Rusija 6. nov 201619:14 > 19:18
Epsilon/Getty Images

Fudbaleri moskovskog CSKA i Amkara igrali su 2:2 u utakmici 13. kola ruske Premijer ligi, a taj duel odigran je po velikoj vejavici u prestonici Rusije.

Sva četiri gola viđena su u prvom poluvremenu, a u strelce se upisao i reprezentativac Srbije Zoran Tošić, dok je Aleksandar Miljković bio asistent.

Moskovljani su poveli iz penala preko Sergeja Ignaševiča u 18. minutu, da bi gosti uzvratili u narednih deset minuta, postigavši dva gola. Prvo je Georgij Džikija izjednačio u 25. minutu na 1:1, a dva minuta kasnije Mihail Kostjukov na asistenciju Miljkovića doneo Amkaru prednost 2:1. Međutim, u nadoknadi vremena, Tošić je izjednačio na 2:2, a kasnije se ispostavilo da je tako postavio konačan rezultat, dok su se na stadionu CSKA uslovi za igru dodatno pogoršali.

Gosti su u samom finišu ostali sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Fengor Ogude zaradio dve javne opomene za manje od 20 minuta, pošto je u igru ušao u 63. minutu.

Tošić je odigrao svih 90 minuta za CSKA, isto kao i Miljković na drugoj strani, a na terenu se našao i Branko Jovičić u redovima gostiju od 70. minuta.

Posle tog remija, CSKA je pao na četvrto mesto na tabeli i ima 22 boda, devet manje od Spartaka, dok je Amkar na poziciji iza sa 21 bodom.

U derbiju kola, Terek Grozni je sa 2:1 slavio protiv Zenita i onemogućio tim iz Sankt Peterburga da ostane na podeli prvog mesta tabele sa Spartakom.

Terek je do pobede došao posle preokreta, pošto je Robert Mak doneo prednost gostima u desetom minutu, a usledila su dva gola Bekima Balaja, u 34. i 38. minutu. Zenit je u nadoknadi vremena drugog poluvremena ostao sa igračem manje pošto je Neto zaradio drugi žuti karton.

Zenit je posle tog poraza pao na drugo mesto i sada ima 28 bodova, tri manje od Spartaka, a četiri više od Tereka na trećoj poziciji.

U jedinoj preostaloj utakmici koja je završena, Rostov je sa 4:1 bio bolji od Arsenala, dok je u toku duel Krasnodara i Orenburga.