Neverovatan preokret Krasnodara, makazice za trijumf!

Rusija 27. nov 201617:27 > 17:32
Joosep Martinson/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Krasnodara pobedili su Zenit sa 2:1 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa u okviru 15. kola ruske Premijer lige, posle neverovatnog preokreta.

Krasnodar je postigao dva gola u nadoknadi vremena, pošto je od 86. minuta Zenit vodio, a tačku na meč stavio je Tornike Okrijašvili makazicama sa 15 metara.

Prethodno je Arten Dzjuba doveo goste iz Sankt Peterburga u vođstvo i činilo se tako i trijumf, međutim, Krasnodar se nije predavao. Prvo je Marat Izmailov izjednačio u drugom minutu nadoknade, a Okašvili doneo sva tri boda domaćem timu.

Krasnodar je posle sedmog trijumfa ove sezone skočio na treće mesto tabele sa 27 bodova, deset manje od vodećeg Spartaka. Zenit je ostao na drugoj poziciji sa 31 bodom.

U ranije odigranim utakmicama u nedelju, fudbaleri Krila Sovjetov su pobedili Tom Tomsk sa 3:0 i tako prekinuli niz od šest utakmica bez trijumfa, dok je Rostov sa 2:0 slavio protiv Anžija.

U Samari, domaći tim je imao olakšani postao, pošto je Tom Tomsk u 26. minutu ostao bez svog golmana Antona Kočenkova, koji je zaradio isključenje.

Krila Sovjetov su tada već vodila golom Sergeja Kornilenka, a ubedljiv trijumf doneo im je Žoan Molo, koji je bio dvostruki strelac. Francuski fudbaler je postigao dva gola za devet minuta, pošto je bio strelac u 69. i 78. minutu.

Srpski fudbaler Milan Rodić bio je u sastavu domaćeg tima do 81. minuta.

Posle druge pobede ove sezone, Krila Sovjetov drže 14. mesto na tabeli sa 11 bodova, dok je Tom Tomsk na pretposlednjem, 15. mestu sa dva boda manje.

U Rostovu, Sardar Azmun je doveo domaći tim u vođstvo u 41. minutu, a pobedu je potvrdio Aleksandar Gatkan pogotkom u 79. minutu. Isti fudbaler je minut kasnije zaradio isključenje zbog svog starta na protivničkom fudbaleru.

Hrvat Ivo Iličević odigrao je svih 90 minuta za poraženi tim.

Rostvo je tako došao do sedme pobede i sada ima 24 boda na petom mestu, 12 bodova manje od vodećeg Spartaka iz Moskve. S druge strane, Anži je na desetoj poziciji sa 17 bodova.