Krasnodar vodio 3:0, imao penal i igrača više, pa ispao

Rusija 28. feb. 201720:38 > 20:40
Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Urala plasirali su se u polufinale Kupa Rusije spektakularnim preokretom protiv Krasnodara.

Ural je prošao dalje boljim izvođenjem penala, iako je gubio 3:0 posle prvih pola sata igre, a rival imao i penal na 3:3 u 88. minutu i igrača više u produžecima.

Gosti su poveli već u drugom minutu preko Smolova, da bi vođstvi dodatno povećao Kleson golovima u 14. i 33.

Ural vraća nadu preko Iljina u 35, a potpuno u meč zahvaljujući golu Bicfalvija u 52.

Domaćin koristi trenutak i baca rivala u potpuni nokdaun novim golom Rumuna Bicfalvija za izjednačenje u 65. minutu.

Tek u finišu igrači Krasnodara uspevaju da se oporave od šoka, ali propuštaju dve neverovatne prilike za pobedu.

Prvo su promašili penal u 88. minutu, a onda se spetljali prilikom zicera u prvom minutu nadoknade.

Usledili su produžeci koji su počeli isključenjem domaćeg igrača Danceva, ali ni to ne pomaže gostima.

U penal seriji Ramires i Smolov su promašili drugi i peti udarac za Krasnodar, dok su Bicfalvi, Manučarjan, Emeljanov i Fidler bili sigurni s druge strane i odveli Ural dalje.

Rival Uralu u polufinalu Kupa biće bolji iz okršaja Sibira i Rubina u Novosibirsku.

U sredu su na prog
ramu preostale tri utakmice, a u svima su domaćini favoriti.

Jedini premijerligaški okršaj igra se u Ufi, gde najbolje rangiranom timu koji je ostao u žrebu gostuje Anži.

Rubin u Kazanju dočekuje ekipu Sibira, koja u drugoj ligi ima samo bod više od crte. Pobednik tog meča dolazi u Jekaterinburg u polufinalu.

Drugi drugoligaš Tosno, koji verovatno ulazi u viši rang naleto, gostuje u Moskvi ekipi Lokomotiva, a pobednik će u polufinalu ugostiti boljeg iz okršaja Ufe i Anžija.

Polufinala ruskog Kupa na programu su 5. aprila.