Autogol u 88. vratio nadu Orenburgu

Rusija 16. apr 201714:08 > 14:09
Getty images/Epsilon

Fudbaleri Orenburga savladali su Terek 2:1, u nedeljnom matineu 23. kola ruske Premijer lige. Domaćin je poveo preko Denisa Popovića u 27. minutu, ali George Grozav poravnava za goste iz Groznog u 73.

Minut pre kraja meča levi bek Tereka Zaurbek Plijev nespretno reaguje i autogolom donosi trijumf Orenburgu.

Orenburg je tako prekinuo niz od tri poraza i četiri meča bez pobede, te vratio nadu u borbi za opstanak u eliti.

Sa 19 bodova trenutno je u zoni koja vodi u baraž za opstanak, sa bodom više od mesta koje direktno vodi u niži rang, ali pet od zone opstanka.

S druge strane, Terek je drugim porazom u poslednja četiri kola ugrozio svoje šanse da se plasira u Evropu, deli 5-8, pozicije sa Amkarom, Ufom i Rostovom sa po 33 boda, pet od Krasnodara koji je na mestu koje donosi Ligu Evrope.

U sledećem kolu Terek igra lokalni derbi ruskih republika sa Severnog Kavkaza sa Anžijem, dok Orenburg gostuje „fenjerašu“ Tomsku.