Silna Lokomotiva, Dinga i Balažic do pobede

Rusija 16. apr 201718:41 > 18:53
Epsilon, Getty Images

Fudbaleri moskovske Lokomotive bili su ubedljivi protiv Arsenala iz Tule rezultatom 3:0, dok su Orenburg i Ural zabeležili minimalne pobede u 23. kolu ruske Premijer lige.

Ural je na svom terenu bio bolji od poslednjeplasiranog Tomska sa 1:0, a odbranom domaćih komandovali su mladi srpski internacionalac Dominik Dinga i bivši štoper Partizana Gregor Balažic.

Ural je na taj način zabeležio petu uzastopnu pobedu a nekadašnji igrači Partizana i Vojvodine odigrali su dobar meč. Ural serijom odličnih rezutata beži iz opasne zone i priključujuje se sredini tabele, dok je Tomsk zakovan za samo dno.
Orenburg je u dramatičnoj završnici stigao do trijumfa nad Terekom – odlučujući pogodak bio je delo Zarubeka Plijeva koji je zatresao svoju mrežu i doneo vrednu pobedu Orenburgu u borbi za opstanak posle serije od tri poraza.

Lokomotiva je ubedljivo slavila, ali tek nakon što je ekipa Arsenala ostala bez igrača krajem prvog poluvremena. Argentinski internacionalac Federiko Rašić dobio je drugi žuti karton u 37. minutu, a njegova neodgovornost dolazi do punog izražaja kada se zna da je prvi žuti karton dobio samo tri minuta kasnije.

U nastavku igre strelci za ekipu iz Moskve bili su Fernandes u 53, Majkon iz penala u 74. i Ari u 76. minutu.

U timu pobednika ceo meč na klupi presedili su srpski fudbaleri Nemanja Pejčinović i Petar Škuletić.

Lokomotiva je nakon trijumfa bliže mestu koje vodi u Ligu Evropa, trenutno su peti, a Arsenal je pretposlednji sa samo 18 bodova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ruske Premijer lige.