RPL: Rostov zaustavio Spartak, Ivanović strelac

Rusija 22. apr 201716:21 > 21:27
Getty Image/Epsilon

Lider ruske Premijer lige Spartak iz Moskve ubedljivo je poražen u 24. kolu na gostovanju Rostovu sa 3:0, dok je Zenit na otvaranju novog stadiona "Krestovski" pobedio Ural sa 2:0.

Rostov je duel sa timom iz Prestonice Rusije dočekao sa sedam remija u poslednjih osam mečeva, ali je ubedljivim trijumfom bar malo zakomplikovao situaciju u borbi za titulu.

Bukarov je u 23. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Aleksandar Gacnak je duplirao prednost domaćina.

Drugim pogotkom sjajni Bukarov je u 50. minutu overio pobedu Rostova kojom se ovaj tim vratio u trku za izlazak u Evropu.

Šest kola pre kraja prvenstva Spartak je prvi na tabeli sa 54 boda, prati ga gradski rival CSKA sa 47, dok Zenit posle današnjeg trijumfa ima 46.

Zenit se mučio sa Uralom i poveo je tek u 86. minutu, kada je kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović posle prekida skočio i glavom postigao gol. Bio je ovo prvi pogodak Srbina otkako je zimus stigao u Zenit.

Žuan Molo je u 94. minutu duplirao prednost. Fudbaleri Urala, u želji za pobedom su bili nemilosrdni, nisu se libili da prave prekršaje pa su tako trojica fudbalera dobili isključenja.

Prvi crveni karton dobio je rumunski fudbaler  Bikvalfi u 61. minutu zbog oštrog starta (što mu je bio drugi žuti karton), posle toga je iskusni  Roman Pavljulčenko podivljao i napao sudiju,  pa je i on morao da napusti teren, da bi Roman Emeljanov u 86. zaradio drugi žuti karton i napusti teren.

U preostala dva meča odigrana u subotu Lokomotiva i Amkar su u Moskvi remizirali 3:3, a šansu je u finišu meča dobio Nemanja pejčinović, dok je Anži slavio na gostovanju Tereku u Groznom 1:0.

Rezultate ruske Premijer lige, kao i strelce i raspored pogledajte OVDE, a tabelu OVDE.