Rubin slavio u Moskvi, goleada u Groznom

Rusija 29. apr 201719:26 > 19:52
Getty images/Epsilon

Fudbaleri Rubina savladali su Lokomotivu na gostovanju (1:0) u 26. kolu ruske Premijer lige, dok je Terek na svom stadionu posle preokreta pobedio Ural 5:2.

Jedini pogodak na meču postigao je Denis Tkačuk u 23. minutu posle asistencije Hrvata Mija Caktaša.

Uprkos tome što je Lokomotiva imala inicijativu u nastavku pogodak Tkačkuka bio je dovoljan za tri boda ekipe iz Kazanja.

Tom pobedom Rubin došao do 32 boda i desetog mesta na tabeli dok Lokomotiva ima 35 i nalazi se na sedmoj poziciji.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Ural je došao u vođstvo preko iskusnog napadača Romana Pavličenka u 21. minutu. Na drugoj strani izjednačio je Abalj Mbenge 12 minuta kasnije.

Isti igrač je doveo Terek do preokreta u 63. minutu da bi tri minuta kasnije pitanje pobednika rešio Zaur Sadaev.

Na 4:1 povisio je Igor Lebedenko u 83. a počasni pogodak za Ural postigao je je Jermen Edgar Manučarjan u 87. minutu.

Konačan rezultat postavio je Milad Mohamadi u 92. minutu.

Terek posle 26 kola ima 39 bodova i nalazi se na petom mestu dok je Ural 11. sa 29.

Pogledajte rezultate itabelu ruske lige.