Lokomotiva preko Urala do 7. Kupa Rusije

Rusija 2. maj. 201720:12 > 20:15
Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Lokomotive osvojili su ruski Kup pošto su u finalu savladali Ural sa 2:0.

Duel na novom stadionu u Sočiju odlučen je u poslednjih 15 minuta, a uz pobedu Lokomotive obeležio ga je i incident na samom kraju utakmice kada je izbila opšta tuča, a isključenje su zaradili Fidler i Manučajan u ekipi Urala i Farfan i Ari na drugoj strani.

Posle izuzetno nezanimljvog i tvrdog prvog poluvremena Lokomotiva je uspela da probije odbranu Urala u 76. minutu i to uz dosta sreće, a strelac je bio Igor Denisov čiji udarac je posle odbitka prevario golmana Urala.

Ispostavilo se da je to bio i presudan trenutak utakmice pošto ekipa Urala u do kraja nije uspela da se oporavi.

U poslednjim trenucima utakmice Aleksej Mirančuk je iskoristio razređenu odbranu Urala i posle odličnog solo prodora overio je trijumf svoje ekipe.

Ovo je sedmi trofej Kupa za ekpu Lokomotive, a rekordni peti za trenera Lokosa Jurija Sjomina.