Terek u Tomsku do važnih bodova za Evropu

Getty images/Epsilon

Fudbaleri Tereka savladali su Tomsk 2:1, na gostovanju u 28. kolu ruske Premijer lige. Tim iz Groznog je slavio pogocima rezerviste Lebedenka i Mbengua u roku od dva minuta pola sata pre kraja susreta.

Domaćin je samo ublažio poraz preko svog aduta sa klupe za rezerve Salahutdinova, deset minuta pre kraja utakmice.

Terek je četvrtom uzastopnom pobedom ostao u igri za plasman u Ligu Evrope, dva kola pre kraja ima bod manje od Krasnodara, koji je na četvrtoj poziciji koja vodi u LE.

U sledećem kolu Terek gostuje novom šampionu Rusije Spartaku, dok Krasnodar, koji je sa tri meča bez pobede ugrozio mesto u Evropi, ide na noge Zenitu, koji se sa CSKA bori za plasman u Ligu šampiona.

S druge strane Tomsk je odavno prežaljen, poslednji je sa 14 bodova, 16 od zone opstanka u Premijer ligi.

Za tri dana dočekuje Krilja Sovjetov koji se bori za opstanak.