Samara navija za Rostov, Pejčinović strelac za "lokose"

Rusija 17. maj 201718:30 > 18:33
Getty images/Epsilon

Fudbaleri Krilja Sovjetov slavili su u Tomsku 2:0 i zadržali nadu u opstanak u ruskoj Premijer ligi.

Krilja su pogocima Bruna u petom i Kornilenka u 80. minutu prišla na dva boda od Anžija i Urala, dva najbliža tima ispred zone ispadanja.

Ekipa iz Mahačkale u pretposlednjem kolu Premijer lige dočekuje tim Rostova, koji se bori za izlazak u Evropu.

Dva tima dele dva goda, pa bi Anžiju pobeda obezbedila opstanak u eliti kolo pre kraja prvenstva, dok bi Krilja svoju šansu u poslednjem kolu tražila protiv Tereka, nadajući se istovremeno porazu Amkara od otpisanog Arsenala u Tuli.

Za Krilja je do 60. minuta igrao Srđan Mijailović, dok je Milan Rodić ušao sa klupe za rezerve 15 minuta pre kraja.

Veliku šansu da ostane u trci za opstanak propustio je Orenburg, koji je u dramatičnoj nadoknadi vremena poveo i ostao bez pobede protiv Ufe – 1:1.

Afonin je u 91. minutu obradovao navijače Orenburga, ali je u 94. usledio hladan tuš od strane Sukova koji je ostavio rivala na tri boda od sigurne zone i skoro ga izvesno poslao u baraž za opstanak.

U trećem meču dana Lokomotiva je slavila protiv Urala 2:1, a strelac prvog gola u Jekaterinbugru bio je srpski defanzivac iz redova Moskovljana Nemanja Pejčinović u 33. minutu.

Vođstvo „lokosa“ je 11 minuta kasnije duplirao čovek koji mu je asistirao Manuel Fernandez, da bi konačan rezultat postavio Lungu 12 minuta pre kraja.

Lokomotova je sedma na tabeli sa 42 boda, četiri od pozicije koja vodi u Ligu Evrope, ali je moskovski klub već izborio leto u međunarodnim vodama zahvaljujući trofeju u Kupu Rusije.