Armejci lako do pobede, Balažic doneo bod Uralu

Rusija 29. jul 201716:29 > 16:34
Epsilon, Getty Images

U subotu popodne odigrana su dva meča trećeg kola ruske Premijer lige, a pobedu od 2:0 na domaćem terenu ostvarila je ekipa CSKA, koja je savladala SKA iz Habarovska. U drugom meču Ural i Ufa su remizirali 1:1.

Tim iz prestonice je na VEB Areni u vođstvo već u četvrtom minutu doveo mladi napadač Aleksandar Galovin na asistenciju Šveđanina Pontusa Verbloma, posle pomalo komične greške u odbrani defanzivaca ekipe SKA.

U 37. minutu prednost je duplirana, a strelac je iz jedanaesterca bio Izraelac Bibras Načo. Obojici strelaca bili su to drugi golovi u sezoni.

CSKA je nakon pobede nad SKA na četvrtom mestu tabele sa šest poena iz tri susreta.

Ufa je u Jekaterinburgu povela protiv domaćeg Urala sa 1:0 u 17. minutu golom Nigerijca Slaja na asistenciju hrvatskog veziste Ivana Paurevića.

Domaći su napadali do samog kraja susreta u pokušajima da se domognu boda, a uspeli su tek u 88. minutu golom bivšeg defanzivca Partizana i reprezetativca Slovenije Gregora Balažica.

Nakon remija Ural i Ufa imaju po pet bodova iz tri kola.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ruske Premijer lige.