Šampion Rusije šokiran u Tosnu

Rusija 17. sep. 201715:22 > 15:35
Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Spartaka iz Moskve igrali su nerešeno rezultatom 2:2 na gostovanju Tosnu u 10. kolu Premijer lige, iako su od 29. minuta imali igrača više, a zatim i prednost od 2:0.

Vezista Tosna Vitalij Šakov dobio je direktan crveni karton pošto je kao poslednji igrač odbrane napravio prekršaj nad jednim od ofanzivaca Spartaka.

Šampion Rusije je iskoristio terensku dominaciju pa je poveo golom Georgija Džikija u 35. minutu, a zatim i do 2:0 stigao preko Marija Pašalića u 63. minutu.

Tim Tosna se, međutim, nije predavao već je do boda stigao u poslednjih četiri minuta meča. Prvo je smanjio Jevgenij Markov u 86. minutu, da bi Anton Zabolotnji u 90. minutu postavio konačnih 2:2.

Za Tosno su od srpskih internacionalaca igrali Rade Dugalić, Marko Poletanović i Nikola Trujić, dok je u timu Spartaka bio Marko Petković.

U drugom meču dana su igrali SKA Habarovsk i Ahmat Grozni, i bilo je takođe 2:2 (1:0).

Ural je u poslednjem meču dana savladao Rubin u Kazanju golom Erika Bikfalvija u 87. minutu.