RPL: Zenit siguran, kiks Lokomotive

Epsilon/Getty Images

U poslednjoj utakmici 10. kola ruske Premijer lige fudbaleri Zenita su na svom stadionu arena "Sankt Peterburg" rutinskom igrom savladali ekipu Efe sa 3:0, koju sa klupe predvodi njihov nekadašnji trener Sergej Semak.

Domaći su poveli u 9. minutu posle sjajne kombinacije dvojice Argentinaca. Kraneviter je uposlio Sebastjana Driusija koji je na fenomenalan način savladao jednog od najboljih golmana u ligi Aleksandra Belenova.

Drugi gol je bio splet nesrećnih okolnosti po Ufu i loših sudijskih odluka. U 21. minutu posle kornera koji je izbeo Kristijan Oboa lopta je dva puta napuštala kazneni prostor gostiju, ali su je igrači Zenita oba puta vraćali u isti da bi na kraju ona pogodila u ruku Slovenca Bojana Jokića.

Sudija Galinov je pokazao na belu tačku iako su se bunili fudbaleri Ufe zbog povrede pravila igre, ali je arbitar bio neumljiv, baš kao i kapiten Zenita Domeniko Krišito za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Kokorin u 77. minutu. Ujedno to je bio njegov sedmi gol u prvih 10 kola ruskog šampionata.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović na terenu je proveo svih 90 minuta.

Zenit je ovom pobedom ostao na poziciji broj jedan sa tri boda više od Krasnodara i četiri od Lokomotive koja je neočekivano poražena na svom terenu od Amkara 1:0.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU prvenstva Rusije.