Lokomotiva se ne šali – protutnjala kroz Peterburg

Rusija 29. okt. 201718:44 > 18:58
Epsilon, Getty Images

Fudbaleri moskovske Lokomotive savladali su Zenit na gostovanju u Sankt Peterburgu rezultatom 3:0 u 15. kolu ruske Premijer lige u furioznom drugom poluvremenu. Tosno je u Moskvi savladalo Dinamo, Amkar i Ural su remizirali 1:1, a Krasnodar je bio ubedljiv protiv SKA Habarovska.

Dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi Lokomotive bio je iskusni Peruanac Džeferson Farfan – pogodio je mrežu rivala u 57. i 70. minutu, oba puta na asistenciju jednog od braće blizanaca Mirančuk – Alekseja i Antona. Konačnih 3:0 postavio je raspoloženi Aleksej Mirančuk u 77. minutu.

Čitav meč u timu Zenita na terenu je proveo kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović, dok je Nemanja Pejčinović takođe proveo 90 minuta u igri za tim iz prestonice.

Nakon trijumfa Lokomotiva je na čelu tabele sa 32 boda iz 15 duela, dok je Zenit drugi sa 29.

Tosno je pobedilo Dinamo u Moskvi sa 1:0 – jedini gol dao je Uzbek Vagiz Galjiulin već u devetom minutu meča. Kasnije je Aleksandar Tašajev promašio penal za Dinamo i ostavio svoj tim bez bodova.

Crnogorski reprezentativac Bećiraj u igru je ušao u 73. minutu.

Nakon novog poraza Dinamo ostaje na veoma lošem 14. mestu u zoni ispadanja.

Amkar je na domaćem terenu u Permu igrao nerešeno 1:1 sa Uralom, a ceo meč je za domaći tim odigrao bivši bek Partizana Aleksandar Miljković.

Domaći su poveli preko Belorusa Sivakova u 22. minutu, a izjednačio je Jevsejev u 48. minutu.

Krasnodar je pregazio SKA sa 4:1, a tim koji je Crvena zvezda eliminsala iz Lige Evrope već na poluvremenu je imao dva gola prednosti. Pogotke su postigli Viktor Klaeson i Fjodor Smolov.

SKA je uspeo da smanji na 2:1 posle jedanaesterca koji je uspešno realizovao srpski reprezentativac Marković u 60. minutu, ali je sve dileme oko pobednika otklonio Smolov svojim drugim golom. Konačnih 4:1 postavio je Vanderson u 41. minutu.

U prethodnim utakmicama 15. kola Arsenal je u Tuli nastavio da ruši favorite pobedivši CSKA, a Rostov je remizirao sa Spartakom 2:2.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ruske Premijer lige.