Lokomotiva uz mnogo sreće do tri boda u Habarovsku

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve savladali su na gostovanju SKA u Habarovsku rezultatom 2:1, a tim iz glavnog grada Rusije je do pobede u Sibiru stigao golom Džefersona Farfana u 90+3. minutu.

Lokomotiva je povela u 15. minutu, kada je sopstvenu mrežu, posle odbrane golmana SKA Aleksandra Dovbnija, zatresao defanzivac Aleksandar Čerevko.

Ekipa, koja je domaćin na stadionu „Lenjin“ u Habarovsku, izjednačila je samo dva minuta kasnije, kada je strelac bio Vitalij Fedotov, koji je odlično prihvatio loptu u srcu šesnaesterca Lokomotive i savladao Antona Kočenkova.

Da ekipa Lokomotive nije putovala šest hiljada kilometara samo za bod pobrinuo se Džeferson Farfan u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Prvo je Dedečko oborio peruanskog reprezentativca u šesnaestercu, a zatim je Farfan bio i izvođač kaznenog udarca. Peruančev šut sa 11 metara je zaustavio golman Kočenkov, ali je lopta posle odbitka i prečke ponovo došla „na nogu“ Farfanu, koji je postigao pobedonosni gol.

Srpski defanzivac Nemanja Pejčinović je meč proveo na klupi Lokomotive, dok je svih 90 minuta za SKA odigrao napadač Miroslav Marković.

Lokomotiva ima 39 bodova i nalazi se na prvom mestu u ruskoj Premijer ligi, dok je SKA poslednji sa dvanaest boda.

U ponedeljak popodne igraju Spartak i Zenit.