Šampion srušio Grofa u 90, Armija uništila Tosno

Rusija 1. dec. 201719:22 > 19:37
FK Crvena zvezda

U petak su igrana prva dva meča 19. kola ruske Premijer lige, a pobede su ostvarili Spartak i CSKA.

Arsenal iz Tule, koji sa klupe predvodi bivši trener Crvene zvezde Miodrag Grof Božović, imao je bod „u džepu“ protiv šampiona Rusije, tima Spartaka, ali su Moskovljani slavili golom Denisa Glušakova u 90. minutu.

Glušakov se dobro snašao u šesnaestercu Arsenala na samom kraju meča, posle asistencije sa Brazilcem Luis Adrijanom, sa kojim je prethodno odigrao dupli pas.

Marko Petković je bio na kupi Spartaka, dok su za Arsenal igrali srpski defanzivac Goran Čaušić i crnogorski napadač Luka Đorđević.

Spartak je treći sa 19 bodova, dok je tim Grofa Božovića sa 24 boda na devetom mestu.

U drugom meču dana CSKA je na svom terenu „demolirao“ Tosno rezultatom 6:0. Strelci za Armejce su bili Vitinjo u 10. i 27. oba puta iz penala, Vasin u 31, Načo u 55, Golovin u 58 i Vernblum u 61. minutu. CSKA je mogao i do ubedljivije pobede, ali penal u  78. minutu nije realizovao Golovin.

Svih 90 minuta za Tosno je igrao srpski internacionalac Rade Dugalić, dok je na klupi bio Nikola Trujić.