Kup Rusije: Istorijsko polufinale za Tosno

Rusija 28. feb. 201820:18 > 20:20
Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Fudbaleri Tosna plasirali su se u polufinale fudbalskog Kupa Rusije, pošto su u jedinom meču odigranom u sredu na Maloj sportskoj Areni u Sankt Peterburgu, pobedili drugoligašku ekupu Luč Energija iz Vladivostoka 2:1.

Tosno, koje je u Premijer ligi Rusije na četrnaestom mestu i grčevito se bori za opstanak, povelo je u 22. minutu golom defanzivca Andreja Bujvolova. Za iskusnog štopera ovo je tek deveti gol u dugoj karijeri i prvi od jula 2016.

Samo pet minuta kasnije Pavel Pogrebnjak duplirao je prednost ekipe iz predgrađa Sankt Petersburga. Bivšem napadaču ruske reprezentacije ovo je prvi gol u dresu novog kluba po dolasku iz moskovskog Dinama.

Asistent za oba gola bio je Uzbek Vagiz Galiulin, kojeg je u samom finišu zamenio Nikola Trujić.
Gol Andreja Mjazina u 51. minutu dao je nadu gostima sa Dalekog istoka, ali Luč nije imao snage za preokret, pa je Tosno ostvarilo najveći uspeh u klupksoj istoriji.

U ekipi Tosna Marko Poletanović i Rade Dugalić igrali su svih 90 minuta, bivši Zvezdaš Rikardinjo zamenjen je pola sata pred kraj, a Nemanja Mijušković presedo je meč na klupi. Na drugoj strani Dejan Boljević igrao je svih 90 minuta.

Tosno u polufinalu gostuje pobedniku meča između Krila Sovjetov i Spartaka, koji je odložen zbog velike hladnoće u gradu na Volgi.

U drugom polufinalu Šinjik iz Jaroslavlja čeka Avangard iz Kurska. Polufinala su na programu 18. aprila.