Spartak golčinom Fernanda juri Lokose, Zenit ponovo 0:0

Rusija 11. mar 201819:11 > 19:16
Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Spartaka iz Moskve prelepim golom Fernanda u 90. minutu iz slobodnog udarca pobedili su SKA iz Kabarovska u 22. kolu ruske Premijer lige i vodećoj Lokomotivi približili se na pet bodova zaostatka.

Moskovljani su se mučili protiv poslednjeplasiranog tima u prvenstvu, ali su zahvaljujući majstorstvu holandskog reprezentativca stigli do trijumfa kojim su ostali u trci za odbranu titule, iz koje je verovatno otpao Zenit remijem u Rostovu, trećim uzastopnim u ligi. U trećem nedeljnom duelu CSKA je bio siguran u Groznom.

Spartak je do prednosti mogao iz 29. minutu, ali Kvinsi Promes nije realizovao jedanaesterac. Domaći su napadali, stvarali šanse, a koliko su dominantni bili potvrđuje i podatak da su imali 14 šuteva u gol, dva više van gola, dok igrači SKA nisu uputili nijedan udarac.

U domaćoj ekipi Nikola Maksimović je odigrao 90 minuta, dok je Marko Petrković meč odgledao sa klupe. Kod gostiju Nikola Tubić je odigrao ceo meč, dok je Miroslav Marković na terenu bio od 46. minuta.

Zenit je na gostovanju Rostovu treći meč uzastopno u prvenstvu odigrao bez golova. Domaća ekipa je uputila šest udaraca u okvir gola tima iz Sankt Peterburga, gosti nijedan, a ovim remijem Zenit za voećom Lokomotivom, koja se u ponedeljak gostuje Uralu, ima 7 bodova manje.

Srpski reprezentativac Branislav ivanović nosio je kapitensku traku Zenita umesto suspendovanog Dominika Krišita i odigrao je svih 90 minuta protiv tima koji je osvojio važan bod u borbi za opstanak.

CSKA je bio ubedljiv na gostovanju Ahmatu u Groznom 3:0. Strelci za „armejce“ bili su Golovin u 6, Vitinjo u 28. i Ignašević u 68. minutu.

Moskovljani dele drugo mesto na tabeli sa Spartakom sa 41 bodom, dok Krasnodar ima jedan manje.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.