Spartak u finišu do tri boda u Kazanju

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri moskovskog Spartaka slavili su na gostovanju u 23. kolu ruskog prvenstva protiv Rubina rezultatom 2:1. Pobede su ostvarili i Anži, Ufa i Ural dok su Arsenal i Rostov igrali 2:2 u Tuli.

U derbiju kola u Kazanju je Spartak osvario pobedu kojom je nastavio da prati ekipu Lokomotive i utvrdio se na prvom mestu. Alžirac Sofijan Hani je dao prvi gol na meču u 18. minutu i tako je doveo crveno bele u vođstvo. Rubin je izjednačio preko Krisijana Noboe u 61. minutu. Bivši igrač Šahtjora i Milana Luiz Adriano je postigao gol u 81. minutu kojim je Spartak uspeo da u samom finišu dođe do sva tri boda.

Ural je slavio na gostovanju u Habarovsku gde su ubedljivo savladali ekipu SKA. Dvostruki strelac je bio Vladimir Iljin dok je jedan gol dao Otman El Kabir.

Ufa je slavila takođe na gostovanju i to u Krasnodaru, a jedini strelac u tom meču bio je hrvatski internacionalac Ivan Paurević.

Bivši trener Crvene zvezde Miodrag Božović vodio je ekipu Arsenala samo do remija u Tuli protiv Rostova. Bilo je 2:2, a po dva gola postigli su Artjom Dzjuba za Arsenal i Aleksej Ionov koji je golove dao u 7. i 31. minutu.

Anži je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak jer su relativno lako savladali ekipu Tosna. Rezultat je bio 2:0, a oba gola postigao je Rumun Paul Anton u prvom poluvremenu.

Pogledajte rezutlate i tabelu ruskog prvenstva.